11.8.2018

FK Čechie Vykáň – SK Slaný  3 : 2  ( 1 : 2 )

Branky : 17.Koutenský, 75.Lesyk, 84.Hansl (vlastní) – 8.a 23.Hořejší

Sestava SK : Sedlák – Kubaška, Hansl, Jaráb, Zelenka – Maroušek (80.Danda L.), Křeček, Mareš, Vimr – Kroutil (80.Žahour) – Hořejší (65.Galbavý). Do hry nezasáhli Novotný, Volgner a brankář Cílek.

Ve 3.min. fauloval vlevo před Sedlákem Hansl a domácí kopou tk. K míči se postavil David Jarolím, ale míč zblokovala naše zeď. V 8.min. vybojoval míč Vimr pro Křečka, který poslal vpřed Kroutila, ten pak míč připravil narážečkou pro Hořejšího, jehož střela z první byla pro Kruliše nechytatelná. Jdeme do vedení. V 10.min. pak po úniku střílel dobře Kroutil, ale Kruliš jeho pokus vyrazil. V 11.min. si Jarolím zopakoval tk. téměř ze stejného místa, jako tomu bylo v úvodu zápasu. Také tentokrát naše dobře postavená zeď zafungovala, ale míč po odrazu od ní orazítkoval břevno Sedlákovy brány. V 15.min. opět střílel Kroutil, ale ani tentokrát si na domácího brankáře nepřišel. V 17.min. přišlo vyrovnání, Sedlák nedosáhl na centr z pravé strany, míč poté přišel k noze Koutenského, který pohodlně skóroval. Ve 23.min. jdeme znovu do vedení. Nahrávačem je opět Kroutil a střelcem Hořejší, který tentokrát nestřílel tvrdě, ale přesně a míč skončil u tyče Krulišovy branky. Vedeme 2:1. V 28.min. únik Vimra po levém křídle Hořejší zužitkovat nedokázal. V téže minutě pak kryl Sedlák střelu Koutenského. Po půlhodině hry dochází u domácích k nucenému střídání  nebezpečného Davida Jarolíma. Ve 34.min. měl dost času na zakončení Koutenský, ale přestřelil. Po změně stran Sedlák skvělým zákrokem vyrazil na tyč tvrdou střelu Vobořila. Na druhé straně pak míč skončil na tyči po naší standardce a následné hlavičce Mareše. To běžela 53.min. zápasu. V 67.min. pak Sedlák po rohu domácích zlikvidoval perfektním zákrokem dorážku jednoho z domácích hráčů. Minutu nato Galbavý tvrdou střelou provětral rukavice Kruliše. V 75.min. převzal křižný pas střídající Lesyk, zbavil se Zelenky a tvrdou střelou a odrazem od přední tyče srovnal stav na 2:2. Rozuzlení napínavého utkání přinesla 84.min., když Hansl nešťastně poslal míč po nepovedené střele střídajícího Moravce do vlastní sítě.

Ve Vykáni jsme sehráli zápas blbec. Většinu hrací doby jsme byli ve vedení a přesto jsme odjeli bez bodu. Po zápase naši kabinu opanoval smutek a zklamání, ale takový je fotbal. První poločas jsme odehráli velmi dobře, přestáli jsme i tlak domácích z úvodu poločasu druhého. Po hlavičce Mareše jsme užuž viděli míč v síti a vedli bychom v tu chvíli o dvě branky…  Nakonec byli domácí šťastnější , dokázali otočit stav a tři body zůstaly doma. Slánští ve Vykáni určitě nezklamali a odhodlání hráčů do dalších zápasů bylo znát: „vodnesou“ si to za týden Poříčany!