6.10.2018

SK Slaný – FC Velim  1 : 0  ( 0 : 0 )

Branka : 73. Galbavý

Sestava : Sedlák – Volgner (80.Kubaška), Jaráb, Holly (46.Hansl), Zelenka – Křeček, Mareš, Galbavý – Maroušek (60.Tikovský), Hořejší (81.Žahour), Vimr (88.Novotný). Do hry nezasáhl brankář Mareš.

Velimský brankář Svoboda si připsal svůj první zákrok hned ve 2.min. zápasu, když kryl střelu Hořejšího. Ve 4.min. předvedli hosté po rohu parádní nacvičený signál, když dva hráči přepustili míč Martikánovi, jehož dělovka šla naštěstí přímo na Sedláka. V 8.min. střílel Maroušek, ale také on mířil přímo na brankáře a Svoboda v pohodě míč chytil. Ani ve 22.min. si Maroušek po našem rohu na Svobodu nepřišel, jeho střelu z úhlu gólman kryl. Na druhé straně pak musel v 25.min. na zem Sedlák po střele Puka. Další zákrok si Sedlák připsal v 28.min., to jej vyzkoušel Hruška. Ve 30.min. se hosté opět dostali po levé straně až příliš lehce před Sedláka, ale Puk tentokrát ze slibné pozice mířil nepřesně. Ve 36.min. Víšek slánskou bránu přestřelil a minutu nato Jansta opět ohrožoval Sedláka. Ve 40.min. Galbavý našel vpravo nabíhajícího Zelenku, ale ten netrefil míč zrovna dle svých představ a tak Svoboda opět míč v pohodě chytil. Ve 42.min. po rohovém kopu proskákal míč před Svobodou celým pokut. územím, ale nikdo jej nedokázal usměrnit do sítě. Samotný závěr prvního poločasu patřil opět Velimi, když nejprve Puk jen těsně nedosáhl před Sedlákem na centr z levé strany a v poslední minutě Sedlák skvělým zákrokem podržel domácí po střele Jansty ze vcelku jasné gólové pozice. Do druhé půle nastoupil místo Hollyho (natažené tříslo) na postu stopera Hansl. Ve 47.min. se do pokut. území Velimi dostal bek Volgner, ale jeho tvrdá střela šla mimo tyče. Ve 49.min. Křečkovu střelu chytil Svoboda. V 52.min. nikdo ze slánských hráčů nedosáhl na centr zprava a tak míč skončil v zámezí. V 58.min. z velké dálky napřáhl Křeček a orazítkoval břevno velimské brány. Minutu nato kryl Svoboda pokus Galbavého. V 64.min. utekl po přesném pasu obráncům Vimr a jeho tvrdá střela skončila v boční síti. V 73.min. byl metr před pokut. územím faulován Galbavý a jeho tk. poté – to byla fotbalová lahůdka, když míč letící přes zeď skončil v šibenici brankáře Svobody. Vedeme 1:0. V 75.min. se ke střele dostal Seifert, ale mířil přímo na Sedláka. Závěr zápasu byl pochopitelně vypjatý, rozhodčí Nehasil několika hráčům ukázal zblízka žlutou kartu a nastavovaly se 4 minuty. V nastavení pak ještě Sedlák kryl střelu Hrušky a v čase 90+3 se pískala po faulu na střídajícího Tikovského pro domácí penalta. Tu však Galbavý poslal do břevna a tak vítězíme 1:0.

Zápas s posledním celkem krajského přeboru skončil pro domácí nejtěsnější výhrou. Utkání sledovalo 180 diváků a k jejich překvapení se hosté zvlášť v prvním poločasu dostali vícekrát do zakončení, než domácí favorit. Po změně stran již tomu bylo jinak, slánští si vymínili zlepšenou hrou tlak a po parádním trestném kopu Galbavého získali tři body.