8.9.2018

Bohemia Poděbrady – SK Slaný  1 : 5  ( 1 : 2 )

Branky : 37.Peterka – 8.Kroutil, 39.a 57.Vimr, 64.Galbavý, 88.Hořejší.

Sestava: Sedlák – Kubaška (74.Volgner), Jaráb, Holly, Zelenka – Křeček, Mareš, Galbavý – Vimr, Tikovský (60.Hořejší), Kroutil (72.Maroušek).

V úvodu zápasu z velké dálky přestřelil Křeček a pak v 7.min. Galbavý mířil rovněž nepřesně. Pak ale v 8.min. napřáhl z dobrých 26 metrů Kroutil a míč, letící po poněkud podivné trajektorii překvapil Málka v domácí bráně a jdeme do vedení 1:0. Ve 14.min. poprvé zahrozil narostlý kapitán domácích Peterka, když se do zakončení dostal po rohovém kopu, avšak hlavičkoval nepřesně. Dvě minuty na to se ke střele dostal Javorek, mířil přesně, ale Sedlák jeho střelu parádní robinzonádou vytáhl na roh. Ve 34.min se zajímavým způsobem zbavil obránce Křeček a najednou se ocitl před Málkem, ten si však s jeho nepříliš prudkou střelou poradil. Ve 36.min. s chutí hrající Kroutil utekl všem a přesným centrem z levé strany servíroval míč na hlavu Tikovského, který jej však poslal vedle. Bohužel jsme branku nedali, tak jsme jí minutu nato dostali. Po nepovedeném tk. Nedorosta, který podklouzl a posadil se na zadek, se míč dostal před Sedláka k Peterkovi a ten se ve skrumáži zorientoval nejrychleji a zblízka vyrovnal. Naše odpověď na vyrovnání však byla velmi rychlá. Ve 39.min. Kroutil zleva prošel mezi třemi obránci a s míčem u nohy se dostal až před Málka. Tam se náš štírek Vimr dokázal mezi obránci prosadit a efektní patičkou poslal svůj tým do vedení 2:1. V 41.min. Kubaška nabil na střelu Křečkovi, ten však střílel z dobré pozice vysoko nad domácí bránu. Hned v první minutě druhé půle Vimr zády k brance krásně narazil míč Tikovskému, který poté pálil z jasné pozice na Málka, ale dal mu jen vyniknout. V 50.min. centruje zprava Vimr a Tikovský ze dvou metrů hlavou dává opět Málkovi možnost k parádnímu zákroku na brankové čáře. V 52.min. po našem rohu hlavičkuje Mareš těsně nad. Domácí se na naši polovinu hřiště dostali v druhém poločase až v 53.min. Zakončení Peterky však zblokoval Kubaška a míč pak sebral Sedlák. V 54.min. utekl opět svým strážcům Kroutil a servíruje Tikovskému míč před Málka. Náš útočník však ve skluzu poslal míč vedle. K navýšení skóre pak došlo konečně v 57.min., když Vimr z hranice pokutového území střelou po zemi překonal Málka a zvýšil na rozdíl dvou branek. V 64.min Kroutil přihrál Galbavému, jehož střelu Málek jen ztlumil a míč mu prošel pod tělem. U něj pak byl jako první střelec Galbavý a zblízka dal na 4:1. V 85.min. Vimr našel parádně střídajícího Hořejšího, který však přestřeli branku pouze s obráncem stojícím v ní. V 88.min. Peterka hlavičkoval zblízka těsně vedle a na druhé straně pak Maroušek prošel zprava a při zadní lajně s míčem až před bránu, přihrál Hořejšímu, který zblízka poslal míč pod břevno a dal na 5:1.

Domácí jsou po pěti kolech stále bez bodu. Při svém druhém domácím utkání zvolili umělý trávník, ale tím naše mužstvo nepřekvapili. Prakticky celý zápas jsme měli herně navrch a zvlášť po změně stran byla naše převaha drtivá a míč se před Sedláka dostal jen velmi sporadicky. V domácím celku je nebezpečný kapitán  Peterka, ten své hráče převyšuje nejen výškou své postavy. Domácí Poděbrady dostali od našich hráčů na svém hřišti populárního bůra, ale výsledek není vyšší jen díky velkému množství našich neproměněných šancí a tento fakt budiž pro nás pro příští zápasy varováním.