17.11.2018

Slaný – Sokol Nespeky  2 : 2  ( 1 : 0 ),  ( pen. 5 : 4 )

Branky : 44. a 85.(pen.) Křeček – 49. a 51. Klauz

Sestava : Sedlák – Volgner (72.Novotný), Holly, Jaráb, Zelenka (2.Čablík) – Křeček, Mareš, Galbavý – Marouše (77.Žahour), Hořejší, Vimr. Připraveni : Mareš a do pole Řehák s Kubaškou.

Utkání nezačalo dobře pro levého beka Zelenku, který si po doskoku na trávník potrhal vazy v kotníku a již ve 2.minutě musel ze hřiště. Nahradil jej Čablík. Ve 12.min. měli první vážnější šanci hosté, ale Pešta Sedlákovu bránu zblízka přestřelil. Ve 14.min. střílel bez přípravy tvrdě Galbavý, ale obránci míč srazili ještě před brankářem Drážkem. Ten si první dobrý zákrok připsal v 17.min., když vyrazil na roh Galbavého tk., který jsme kopali po faulu na Hořejšího. Po jeho rozehrání ustáli hosté bez újmy závar před Drážkem. Pěknou akci jsme předvedli ve 20.min. Celou ji zakončil centrem z levé strany Vimr a hlavičkující Galbavý branku minul jen o centimetry. K brance pak nevedla ani šance Mareše ze 23.minuty. Šikovný záložník hostí Jan Kočí pak v 27.min. připravil šanci pro Kukače, ale ten střílel nepřesně. Ve 36.min. Drážek vychytal šanci Hořejšího, který se s míčem u nohy dostal až těsně před brankáře. Ve 44.min. byl faulován Galbavý před pokut. územím a postavil si míč k trestnému kopu. Ten však provedl Křeček a kopl jej parádně přes zeď a překonal Drážka. Do šaten tak jdeme s vedením 1:0. Po změně stran ale hosté provedli během tří minut obrat skóre. Poprvé udeřili v 49.min.po levé straně, kde se s míčem při lajně dostal Klauz přes dva bránící hráče, navedl si míč na střed hřiště a obloučkem překonal vyběhnuvšího Sedláka. V 51.min. pak další fotbalová kombinace hostí vedená tentokrát po pravé straně zakončená přesnou přihrávkou před Sedláka, kde se mezi Čablíkem a Volgnerem zorientoval nejrychleji Klauz a zblízka otočil stav na 2:1 pro Nespeky. Také v 54.min. se naše obrana dostala do role statistů a Klauz mohl zkompletovat hattrick. Proti však byl Sedlák, který jeho střelu bravurním zákrokem vyrazil. V 61.min. jeden z obránců hostujícího celku špatným odkopem nabídl míč Galbavému, ale ten jej v pádu špatně trefil a jeho střela šla mimo. Další dobrou kombinaci do naší, již na riziko hrající obrany, předvedli hosté v 84.min. Sedlák však opět dobrým zákrokem podržel a z následného protiútoku vytěžil faulovaný Galbavý pro domácí celek penaltu. Tu bezpečně pět minut před koncem proměnil Křeček. Vyrovnaný stav 2:2 pak zůstal i po závěrečném hvizdu rozhodčího Šefary a jde se na penaltový rozstřel. Jako první kopou hosté a branky dali Braný, střídající Večera i Varkoček. Za domácí vždy vyrovnali Křeček, Galbavý a Jaráb. Ve čtvrté sérii dokázal Sedlák vychytat Kočího a Hořejší proměnil. V páté sérii pak kapitán Burian proměnil, jenže Mareš poslal míč do tyče! Rozhodnutí přišlo v šesté sérii, když nejprve Pešta minul bránu a Holly svou penaltu proměnil a získal pro domácí druhý bod.

Nespeky se ve Slaném ukázaly jako celek, který hraje rychlý a pohledný fotbal a má ve svých řadách několik velmi šikovných fotbalistů. Parodoxem je, že dva z nich selhali při rozstřelu a  neproměnili svoje penalty. My dnes dva body z domácího utkání prostě brát musíme, neboť hosté jeden bod odvážejí zaslouženě.