13.10.2018

SK Hvozdnice – SK Slaný  1 : 5  ( 0 : 0 )

Branky : 77. Maroušek (vl.) – 50.Kroutil, 70.Křeček, 75.Vimr, 78.a 86.Žahour.

Sestava : Sedlák – Kubaška (10.Kroutil), Jaráb, Holly, Zelenka – Křeček (85.Tikovský), Mareš, Hansl – Maroušek (81.Volgner), Hořejší (70.Žahour), Vimr (78.Novotný). Na lavici zůstal jen brankář Mareš.

Ve 2.min. se smíčem u nohy dostal zleva Mareš až před branku, ale jeho přihrávka nenašla adresáta. V 10.min. si Kubaška obnovil svalové zranění a své místo na hřišti musel přepustit Kroutilovi. Domácí se do vážnější šance dostali v 29.min., to po rohovém kopu v krátkém sledu hned třikrát pálili na naší bránu, ale všechny jejich pokusy srazil Sedlák nebo obránci. Ve 30.min. Hanslovu střelu srazil bránící hráč na roh a po jeho rozehrání se rychle domácí dostali na druhou stranu hřiště, kde pak Sedláka vyzkoušel Obermajer. Ve 35.min.Kroutilův tk. z 25 metrů brankář Hubínek dokázal zlikvidovat, když míč vyrazil nad bránu. Ve 43.min. pak Sedlák eliminoval dobrým zákrokem střelu kapitána domácích Třešňáka. Po změně stran ve 47.min. si Kroutil z tk. na Hubínka ještě nepřišel, ale tři minuty nato pak stál na konci celé naší parádní fotbalové akce a přišla naše radost. Vše začalo u Hansla, který dal míč doprava až k lajně na Vimra, ten jej posunul na Marouška, který přesným centrem před branku našel na zadní tyči právě Kroutila a jeho hlavička do protipohybu Hubínka byla jak vystřižená z fotbalové učebnice. Další šance přišla v 65.min., když se Kroutil dostal až před brankáře. Domácí se však ubránili a Třešňákem šli do brejku, který pak jen těsně přestřeli Sedlákovu bránu. V70.min. jsme udeřili znovu z pravé strany. Vimr nahrál Křečkovi, který povedenou střelou z první a na zadní tyč překonal Hubínka podruhé. V 74.min. se za naší obranu dostal Tomanec a Sedlák pak nohou vyrazil jeho střelu. V následující minutě pak Hansl dlouhým pasem napříč hřištěm našel vpravo volného Vimra, který chytrou střelou překonal vysoko vyběhnuvšího brankáře. V 77.min. domácí dokázali snížit, když centr z pravé strany před Sedláka nezasáhl Holly, Sedlák, ani domácí Kotěra a tak se míč odrazil od nohy Marouška do naší sítě. Naše odpověď však byla téměř okamžitá, neboť střídající Žahour minutu po obdržené brance pálil z pravé strany ostrými na Hubínka a zvýšil na 4:1. V 84.min. pak Žahour postupoval sám na brankáře, ale neuspěl a tak si vše vynahradil v minutě 86., to když parádně pobral míč a nedal svou střelou, tentokrát z levé strany, Hubínkovi šanci. Vítězíme tak 5:1.

Hvozdnice vezeme tři body. Jsou o to cennější, že mužstvo ve čtvrtek večer hrálo další mistrák (v Poříčí) a tak si hráči museli sáhnout do svých fyzických rezerv. Navíc výhra se nerodila tak lehce, jak hovoří výsledek. Za svoje vystoupení v první půli sklidili hráči v kabině velkou bouři nevole trenérů, neboť první poločas ve Hvozdnici předváděly oba celky téměř nekoukatelný fotbal. Z domácích nad svými spoluhráči herně vysoko vyčnívá pouze Třešňák a na další hvězdě domácích, kanonýru Mrázovi byla zcela evidentně vidět nějaká zdravotní indispozice. Po přestávce, jakoby za Slaný nastoupilo jiné mužstvo, které pak předvádělo parádní fotbal, korunovaný pěknými brankami.