3.6.2017

FK Zbuzany 1953 – SK Slaný  6 : 1  ( 2 : 0 )

Sestava:  Sedlák – Tikovský (71.Beneš), Čablík, Majtaník (37.Hansl), Zelenka – Stožický, Galbavý, Pospíšil, Maroušek – Hořejší, Ahmed. Připraven byl Cílek.

Branky : 19., 88. a 90.Kincl, 44.Říha, 50.Pánek, 85.Veliký – 66.Hořejší.

V 11.min. narazil Zelenka míč Galbavému, který pálil zpoza šestnáctky na bránu, jenže míč k naší lítosti orazítkoval tyč Klímovy branky. V 17.min. naše obrana ve spolupráci se Sedlákem odvrátila hrozící nebezpečí po rychlé akci domácích. V 19.min ale přišel z levé strany přesný centr na Kincla a ten se zblízka nemýlil a dal na 1:0. V 21.min. se do úniku dostal Ahmed, ale nastřelil pouze vyběhnuvšího Klímu. Ve 23.min. kope Galbavý tk. z 18 metrů, ale na brankové čáře zastoupil brankáře Maleček a míč vyhlavičkoval do bezpečí. Vzápětí se před Klímou ve slibné, ale poněkud krkolomné pozici ocitl Galbavý, ale zblízka nedokázal domácího gólmana překonat. Ve 37.min. si Majtaník přivodil svalové zranění a musel být střídán. V 41.min. Sedlák vyrazil střelu Brodského nad břevno. Po rohovém kopu pak Kincl naštěstí mířil přímo na Sedláka. Ve 42.min. akce Galbavého s Hořejším skončila střelou posledně jmenovaného, ale před svým brankářem stačil zasáhnout jeden z obránců. Ve 44.min. s Barciaga s Říhou pohráli vlevo s našimi bránícími hráči a Říhova střela pak byla pro Sedláka nechytatelná. V 50.min pak útok domácích po pravé straně hřiště zakončený přesnou přihrávkou na nepokrytého Pánka znamená vedení domácích již 3:0. V 60.min. Sedlák skvělým zákrokem zabránil další brance po parádní akci domácích. Na druhé straně se pak vytasil výborným zákrokem Klíma po střele Marouška. V 66.min. si Hořejší chytře naběhl za bránící hráče a Stožického přesnou přihrávku do běhu využil tvrdou střelou ve snížení stavu. Minutu nato zachraňoval opět Sedlák, když superzákrokem vychytal Říhu. V 69.min. pak v jasné pozici při zakončení naštěstí pro nás zcela selhal Pánek. V 82.min po rohu hlavičkoval Kincl těsně mimo. Pak ale přišla poslední pětiminutovka utkání a ta byla pro nás velmi, velmi zlá. Inkasovali jsme další tři branky, když se nejdříve trefil zblízka Veliký, poté diváky vyvolávaného bůra završil v 88.min. Kincl a tenisový výsledek stvrdil hattrickem v závěrečné minutě opět Kincl.

Na pěkném trávníku ve Zbuzanech jsme neuspěli a odvážíme si vysokou porážku. Škoda našich nevyužitých šancí v první půli zápasu. Ač výsledek hovoří jasně, brankář domácích si dnes zachytal. Zbuzanští postrádali exligové hráče Šírla a Ličku, ale ani to nikterak nepoznamenalo jejich dobrý výkon. Potvrdili tak třetí příčku v tabulce, zatímco my budeme s napětím čekat na výsledky mužstev ze dna tabulky.