8.4.2017

FK Čechie Vykáň – SK Slaný  6 : 2  ( 2 : 0 )

Sestava : Sedlák – Tikovský, Čablík, Kubaška, Zíma – Stožický, Pospíšil (67.Procházka), Zelenka, Maroušek – Hansl – Hořejší.  Připraveni : Mareš, Nykl a Volf.

Branky : 36.a 50. Jarolím Lukáš, 38. Žampa, 58.a 77.Dlouhý, 81.Maxhuni – 76.a 89. Hořejší.

První liknavost v naší obraně přišla již ve 3.minutě a Kočí se ocitnul osamocený před Sedlákem. Náš brankář však svým zákrokem slánské podržel. V 5.min. David Jarolím otřel svoji střelu o břevno Sedlákovy brány. Pak přišly dvě šance Stožického, jenže jak v 8., tak v 11.minutě střílel sice tvrdě , ale nepřesně. V 17.min. kryl Sedlák pokus L. Jarolíma. V 36.min. ale zakombinovali oba bratři před naším pokutovým územím a Lukášova přesná střela z první po zemi skončila v síti za Sedlákem. Dvě minuty nato nejprve Sedlák skvěle zakročil po náběhu Dalekoreje, ten však znovu získal míč a přihrál jej z druhého sledu nabíhajícímu Žampovi, který zcela volný prostřelil Sedláka i v brance stojící naše obránce. Po změně stran tk Zelenky z 18 metrů prošel těsně mimo. V 50.min. zvýšil na 3:0 krásnou střelou z pravé strany Lukáš Jarolím a tady byl Sedlák bez nároku. V 58.min pak středem obrany prošel Dlouhý a dal již na 4:0. V 59.min. pak Sedlák znovu musel zachraňovat po hezké akci domácích. V 67.min. byl faulován Maroušek a přesný rozhodčí Šefara nařídil pokutový kop. Dosud neomylný exekutor Čablík však tentokrát selhal, neboť Stehno jeho střelu kryl. Mimochodem byl to první zákrok domácího brankáře v utkání. V 68.min. pak na lajně vychytal dobře kopnutý Zelenkův roh. V 71.min. Sedlák vyrazil bombu Beneše na roh. V 76.min přišla konečně ukázka fotbalu také z naší strany, když míč po ose Hansl – Tikovský – přesně centrující Stožický a z první střílející Hořejší, skončil za zády brankáře domácích. V 77.min. ale předvedl dokonalou minelu Procházka a tu trestal Dlouhý svojí druhou brankou. V 81.min. si zlou chvilku vybral Kubaška, když v podstatě předložil míč střídajícímu Maxhunimu, který pohotově přehodil Sedláka a zvýšil na 6:1. Parádní akci domácího celku z 83.min. zakončil Maxhuni hlavou jen do břevna. V 87.min. vyrazil Stehno bombu Zímy. Konečný účet zápasu pak podtrhl minutu před koncem Hořejší, kterému na gól přesně zacentroval z prava Stožický.

Ve Vykáni nás domácí přehráli. Bratři Jarolímové v jejich dresu zásobují své spoluhráče řadou přesných a překvapivých přihrávek a jsou v krajském přeboru pro Vykáň rozdílovými hráči. Dnes její hráči měli až příliš prostoru před Sedlákem a dostávali se do šancí. V našem dresu chyběl Galbavý, který má potíže se svalem, naopak se přesně na den po půlroční pauze objevil v základní sestavě A týmu Pospíšil a odevzdal velmi solidní výkon. Po dnešním výprasku hostíme příští týden SK Rakovník a v zápase s ním musíme bodovat.