30.10.2016

AFK Semice – SK Slaný  3 : 1  ( 1 : 1 )

Sestava: Sedlák – Zíma, Kostovčík, Čablík, Zelenka (78.Klusáček) – Tikovský, Galbavý, Hansl, Maroušek – Hořejší (78.Stožický), Ahmed. Připraven brankář Mareš.

Branky: 16.Koštíř (pen.), 49.Novotný, 54. Holan – 22.Galbavý.

První standardku domácích ve 3.min. jsme přestáli, neboť hlavičkující Bříza nemířil přesně. Další standardku pak Sedlák v 8.min. kryl a vzápětí se blýskl skvělým zákrokem proti Mikolandově střele zblízka. V 9.min. po dalším z rohových kopů hlavičkoval Jareš vedle. V 16.min. Zíma zastavil faulem nabíhajícího Holana a Koštíř nařízenou penaltu proměnil. Tímto okamžikem ale slánští začínají přebírat iniciativu a hned ve 22.min. bylo vyrovnáno. Hanslův dlouhý a vysoký nákop sklepnul Ahmed přesně ke Galbavému, který se zpoza šestnáctky trefil parádně a na jeho střelu k tyči neměl Štrupl nárok. Pak nás ale opět podržel Sedlák, když vyrazil střelu zblízka. V úvodu druhé půle nás ale postihla zlá pětiminutovka. Ve 49.min. propadl rohový kop na bližší tyči mezi třemi našimi bránícími hráči a Novotný z bezprostřední blízkosti dostal domácí do vedení. Na 3:1 pak v 54.min. zvýšil střelou na bližší tyč po rychlém brejku Holan. Galbavého střelu v 65.min. Štrupl kryl. Na druhé straně Neuhausel po patičce Koštíře Sedlákovu bránu přestřelil. Změnu stavu nepřinesly ani střely Ahmeda a v samotném závěru Galbavého.

Ze Semic odjíždíme s prázdnou. V prvním poločase jsme až na úvodní čtvrthodinku byli více u míče a byli jsme o kousek herně lepší. Ani ve druhé půli jsme nehráli špatný fotbal, přesto jsme dvakrát v krátkém časovém intervalu dvě branky dostali. Vlastně jsme je našemu soupeři darovali. Paradoxem je, že body jsme přivezli z venku se silnějšími soupeři, než jakým byly Semice a nezahráli jsme ani tak dobrý fotbal. To jen potvrzuje ono otřepané Pospíchalovo heslo o nelogičnosti fotbalu. Zůstáváme na 19 bodech a nyní nás čekají dva zápasy doma se silnými soupeři. Jimi jsou druhé Zbuzany s exligisty a pak lepšící se celek Poříčí nad Sázavou.