25.3.2017

SK Rejšice – SK Slaný  3 : 2  ( 1 : 2 )

Sestava : Sedlák – Sirůček, Čablík, Kubaška, Zelenka – Stožický, Hansl, Beneš, Maroušek – Galbavý (67.Nykl), Hořejší. Připraveni Cílek a Zíma.

Branky : 9.a 60. Kořínek, 77.Pečínka – 3.Stožický, 20.Maroušek.

Úvod zápasu se nesl ve znamení naší pohledné útočné akce, když novic v základní sestavě Beneš posunul míč doprava na volného Stožického, který vyslal na Výdu nechytatelný projektil a málem protrhl síť v šibenici na vzdálenější straně branky. Dlouho jsme se však z vedení neradovali, neboť v 9.min to díky Kořínkovi bylo 1:1. Šikovně se dostal za obránce po své levé straně a střelou po zemi překonal  Sedláka. Ve 14.min. technická střela Bělíka jen těsně minula spojnici slánské brány. Ve 20.min. si Galbavý vyměnil před pokut. územím soupeře míč s Marouškem a posledně jmenovaný pak dokázal překonat Výdu podruhé a opět dostal modrobílé do vedení. Ve 26.min. vyběhl Sedlák daleko z brány, míč pak získal soupeř, ale jeho hráč naší bránu vysoko přestřelil. Ve 34.min. se po Galbavého tk. dostal před Výdu Čablík, ale domácímu golmanovi se štěstím skončil míč v pádu pod nohou. Ve 37.min při ošetřování Kubašky stříleli na Sedláka domácí hráči nepřesně. Ve 39.min. si Sedlák připsal skvělý zákrok, když v pádu sebral míč soupeři od nohy. Ve 40.min. pak měli štěstí domáci znovu, když po hlavičce Hořejšího zaskočil za již překonaného Výdu jeden z obránců a míč směřující do sítě dokázal odkopnout  mimo tyče. Minutu před koncem poločasu se ale opět zaskvěl ve slánské bráně Sedlák a své barvy ve vedení podržel. Ve 49.min. pak kryl střelu Bělíka po zmatku v naší obraně. V 54.min. se ve velké šanci těsně před Sedlákem objevil Kučera, ale na Sedláka si nepřišel. V 60.min. domácí získali na levé straně aut a po jeho vhození zcela volný hráč dokázal projít neatakován až do pokutového území, kde přesnou přihrávkou našel Kořínka, který podruhé v utkání dokázal jeho stav srovnat. Dvě minuty nato opět zasáhl skvěle Sedlák. Pak ale přišla osudná 77.min. a roh domácích. Na bližší tyči nejvýše vyskočil Pečínka, míč jen lehce tečoval a ten skončil u zadní tyče v naší síti. Domácím se podařil obrat skóre a do konce utkání pak naše borce do žádného tlaku nepustili a výsledek si pohlídali.

V Rejšicích jsme nastupovali na velkém hřišti, což nám vyhovuje a to povzbuzovalo naše naděje na zisk bodů. V polovině utkání jsme byli ve vedení, ale průběh druhého poločasu se neodehrál v naší režii. Také ve třetím jarním utkání jsme vyšli bodově naprázdno. Znovu jsme prohráli o jedinou branku. V Rejšicích jsme navíc byli dvakrát ve vedení  a díky nedůslednosti v obraně o něj přišli. Nálada na cestě domů z 95 km vzdálených Rejšic tak byla na bodu mrazu. Musíme ze sebe setřást deku, která na mužstvo padla a připravit se na další utkání, kdy přivítáme Hvozdnici.