27.8.2016

SK Slaný – SK Rejšice  0 : 0  (3 : 4 pen.)

Sestava : Sedlák – Klusáček, Čablík, Pospíšil, Kubaška – Maroušek (68.Tikovský), Galbavý, Hansl (89.Volf), Stibor (68.Stožický) – Ahmed, Hořejší.

Ve 2.min. poslal míč Zikmunda z pravé strany před Sedláka a nabíhajícímu hráči Rejšic scházel krok k zakončení. V 6.min. nahrál Ahmed do tutovky Stiborovi, ale ten přestřelil i síť za bránou soupeře. Po individuální akci Hořejšího ve 13.min. jsme získali pouze roh. V 25.min. vyslal nádhernou přesnou kolmici Hansl a Hořejší pak udělal kličku gólmanovi Novákovi, vracející se obránce pak srazil míč k Ahmedovi, který zblízka přes nohu dalšího bránícího hráče trefil tyč. V 35.min. kryl Sedlák střelu z dálky a v téže minutě na druhé straně střílel Klusáček těsně mimo. Ve 43.min. bombu Hansla skokem vytěsnil Novák na roh a tribuna oběma zatleskala. V 45.min. Hořejší opět pozvrtal obranu, ale míč směřující do brány odvrátil jeden z hráčů do bezpečí. V druhém poločasu jsme měli územní převahu, ale ani v 73.minutě, ani v 82.minutě nedokázali naši nabíhající hráči usměrnit do sítě míč po centru Hansla a trestném kopu Galbavého. Hosté si po změně stran žádnou vážnější šanci připravit nedokázali. Zápas tak končí bez branek a jde se na penalty.

V první sérii byli úspěšní oba střelci, rejšický Lacina i slánský Hořejší. Herman pak s přehledem proměnil, zatímco střídající penaltová jistota Volf trefil jenom tyč. Bělíkovi si pak Sedlák na míč sáhl, ale ten stejně skončil v síti a Galbavý snížil na 2:3. Ve čtvrté sérii vymetl šibenici Výda a poté také náš Ahmed trefil do stejného místa. V páté sérii Kořínek jen otřel míč o břevno a ten šel nad bránu. Tikovský pak neunesl tíhu okamžiku a místo vyrovnání stavu branku přestřelil. Prohráváme 3:4.

První bodová ztráta na domácím hřišti je mrzutá. Můžeme jen litovat našich nevyužitých šancí. Náš soupeř odjížděl domů se ziskem dvou bodů, které slušně řečeno vydoloval z ničeho. Oproti minulému zápasu došlo ke zlepšení hry. Do sestavy se dostal Pospíšil, chyběl zraněný Rada a pracovně vytížený Zelenka. Oba hráči by však trenérovi měli být k dispozici v příštím kole, kdy zajíždíme do nám známé Hvozdnice.