15.4.2017

SK Slaný - SK Rakovník 0 : 2  ( 0 : 0 )

Sestava : Sedlák – Tikovský, Čablík, Kubaška, Zíma – Stožický (68.Nykl), Zelenka, Pospíšil, Maroušek – Hansl – Hořejší. Připraveni : Jochman – Procházka, Volf a Beneš.

Branky : 55. Sklenka, 63. Červený.

Ve 30.min. byl faulován Pospíšil. Následující tk. Stožického brankáři Kabelemu příliš práce nenadělal a míč v pohodě vyrazil nad břevno. Vzápětí si připsal další zákrok po našem rohu. Na druhé straně v 36.min. také po rohu hlavičkoval Rohla, ale ani Sedlák se překvapit nenechal. Ve 39.min. Sedlák kryl střelu Pucholta. Ve 42.min. zakopl po odpískaném faulu míč Tikovký a viděl žlutou kartu ( jeho čtvrtá v soutěži). V prvním poločasu toho moc k vidění nebylo a tak do kabin jdeme za stavu 0:0. Ve 49.min. Sedlák parádním a efektivním zákrokem vytěsnil jedovatou střelu Červeného na roh. V 55.min. však prohráváme 1:0 po poněkud kuriózní situaci, když pomezní  mával rakovnickým ofsajd, míč se pak z pravé strany dostal před Sedláka a Sklenka pohodlně skóroval. Hlavní rozhodčí správně posoudil celou situaci a ve hře nechal pokračovat, neboť míč se za naše obránce dostal od slánského hráče. V 60.min. Kabele tvrdou střelu Hořejšího  vyrazil pouze před sebe, jenže naše dorážka se nekonala. Zmatek v naší obraně pak přišel v 63.min., čehož zkušený Červený dokázal využít a zvýšil na 2:0. V 68.min. střídá Stožického Nykl a po necelé minutě pobytu na hřišti byl faulován a kopeme penaltu. Hořejší však snížení stavu odmítl a míč „nacpal“ do břevna. V 73.min. si Červený dokázal obhodit šikovně Čablíka a šel sám na Sedláka, ten ale výborným zákrokem jeho šanci zmařil. V závěru zápasu jsme hráli vabank, dokázali jsme rakovnické zatlačit až před Kabeleho, ale zápas končí beze změny stavu a prohráváme na domácí půdě 2:0.

Dnes jsme potřebovali bodovat a chtěli jsme Rakovník porazit. S tímto soupeřem nemáme dobrou bilanci a dnes jsme ho nedokázali ničím překvapit. Náš výkon nebyl dobrý. V útoku jsme bezzubí a nedůslednost v obraně dala šanci rakovnickým hráčům ke skórování, čehož dokázali dvakrát využít.