12.3.2017

SK Poříčany – SK Slaný  2 : 1 ( 2 : 0 )

Sestava: Sedlák – Sirůček, Čablík, Kubaška, Zíma (77.Ahmed)  – Tikovský (77.Stožický), Galbavý, Zelenka, Maroušek – Hořejší , Nykl. Připraveni: Cílek a Beneš.

Branky: 11.Sedláček, 23.Holier – 60.Nykl.

V 11.min. získali domácí roh a po jeho rozehrání a nedůslednosti našich bránících hráčů se trefil zblízka hlavou vytáhlý Sedláček a Poříčany jdou do vedení 1:0. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale naší brance předcházel ofsajd. V 18.min. pohotovou střelu Hořejšího zastavila tyč Krchovy branky. Ve 22.min. domácí kopou další roh a opět to před Sedlákem vypadalo poněkud chaoticky. Procházka však naštěstí střílel těsně nad. Ve 23.min. se náramně z levé strany trefil do šibenice Holier a na jeho křížnou střelu Sedlák neměl nárok. Prohráváme tak 2:0. Ve 37.min. se do šance dostal Tikovský, ale jeho pokus neměl razanci ani přesnost. V poslední minutě prvního poločasu pak Hořejší pálil na Krcha nepřesně. V 60.min. utekl obraně Poříčan Galbavý a jeho centr před Krcha efektními nůžkami trefil Nykl a snížil na rozdíl jedné branky. V 65.min. se pak do šance dostal Holier, ale Sedlák jeho střelu kryl. Po dvojím střídání v našem mužstvu se v dobré pozici ocitl Nykl, ale jeho pokus o přehození brankáře šel mimo tyče. To se odehrálo v 78.min. Závěr zápasu domácí zvládli takticky dobře a nedovolili našim hráčům, aby si vytvořili větší tlak ve snaze o vyrovnání stavu.

Poříčany trénuje bývalý ligový hráč Tibor Mičinec, který se v samotném závěru objevil také v roli střídajícího hráče na trávníku a to bude příští rok slavit šedesátiny. V prvním jarním mistrovském utkání jsme body nezískali a tak se musíme soustředit na další zápas, kdy doma přivítáme Nové Strašecí, které v případě vítězství můžeme přeskočit v tabulce.