13.8.2016

SK Slaný – SK Poříčany  4 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: Sedlák – Kubaška, Rada (88.Sirůček), Čablík, Zelenka – Tikovský (68.Stožický), Hansl, Galbavý, Maroušek (74.Stibor)- Ahmed (85.Klusáček), Hořejší. Připraven byl  Jochman.

Branky: 52.Ahmed, 61.a 70.Hořejší, 79.Puk O.(vlastní).

Až 19.minuta zápasu přinesla první vzruch před brankou našeho soupeře. Po centru Hansla hlavičkuje Rada do tyče a dorážku Hořejšího zblokovali obránci. Ve 23.min. brejk hostů po levé straně zmařil Tikovský až ve svém pokut. území Tikovský dobrým obranným zákrokem. V 52.min. to konečně přišlo. Hořejší vymyslel v prostoru před naší střídačkou překvapivou kolmici z otočky a Galbavý měl rázem před sebou volnou cestu až před brankáře Krcha. Nezištná přihrávka na nabíhajícího Ahmeda a jeho střela pak znamená vedení 1:0. V 57.min. svou individuální akci zakončil Kubaška střelou nad bránu. V 59.min.hosté trefili hlavou břevno slánské branky a vzápětí promarnil velkou šanci před Krchem Maroušek. V 61.min. chytře a rychle rozehrál v půli hřiště standardku Ahmed a vyslal do náběhu Hořejšího. Ten ač atakován a stíhán obráncem dokázal poslat míč k pravé tyči Krchovy brány a vedeme o dvě branky. Další pěkná akce našeho týmu zůstala nevyužita, zakončoval nepřesně z dobré pozice Ahmed a vše se událo v 64.minutě. V 70.min. Ahmed vyhrál hlavičkový souboj a na pravé straně střídající rychlík Stožický utekl svému strážci a milimetrovým centrem vybídl Hořejšího ke skórování. Na pohotovou střelu z první neměl Krch nárok a vedeme 3:0. V 73.min. kryl Sedlák nadvakrát dalekonosný trestný kop. V 78.min. Stožický opět utekl po pravém křídle, opět perfektně našel Hořejšího, ale náš kanonýr tentokrát poslal míč do tyče. A že byl „Stóža“ v sobotu při chuti, dokázal o minutu později, když svůj únik zakončil dalším ostrým centrem, do něhož se parádní rybičkou položil Ondřej Puk a překonal vlastního brankáře. Na skóre nic nezměnil ani tk v nastaveném čase, který kopali hosté po ruce Čablíka, Na brankové čáře zastoupil za Sedláka Kubaška a hlavou poslal míč do bezpečí.

Start do soutěže nám vyšel a všichni jsme si po zápase oddechli. První body v krajském přeboru jsou doma. Náš neoblíbený soupeř inkasoval čtyřku a za to patří našim fotbalistům dík. Po nezáživné první půli téměř 250 diváků vidělo pěkný fotbal v našem podání až po změně stran. V nominaci dnes chyběli Volf a Pospíšil.