13.5.2017

SK Slaný – Mnichovohradišťský SK  2 : 0  ( 1 : 0 )

Sestava : Sedlák – Zíma (88.Klusáček), Čablík, Majtaník, Zelenka – Tikovský (78.Stožický), Hansl, Pospíšil, Maroušek – Galbavý (81.Ahmed), Nykl (66.Hořejší). Připraven brankář Cílek.

Branky: 16.Nykl, 69.Hansl.

V 6.min. centroval zprava Hansl a ve slibné pozici se ocitl Galbavý. Z této šance jsme však vytěžili jen rohový kop. O deset minut později však Zelenka z rohového kopu posadil míč na hlavu Nykla a brankář Ježek jen bezmocně sledoval míč, který skončil v síti u jeho pravé tyče. Vedeme 1:0. Ve 38.min. Galbavý narazil míč pronikajícímu Pospíšilovi, který stačil před obráncem vystřelit, ale míč byl tečován a těsně se přehoupl přes břevno Ježkovy brány. Rozehráváme roh a na míč si naskočil Hansl, parádně se trefil, ale Ježek v bráně hostů se vytasil skvělým zákrokem a zvýšení stavu odmítl. Do konce poločasu jsme si pohříchu již žádné další šance nevytvořili. Po změně stran pak v 57.min.Nyklovu střelu z dálky Ježek kryl a dvě minuty nato Sedlák s pokusem Havla neměl rovněž příliš velkou práci. V 69.min. byl faulován před pokut. územím střídající Hořejší. Trestný kop Galbavého pak Hansl parádní hlavičkou přetavil ve vedení 2:0. V 75.min. přihrál Hořejší Galbavému, ten pálil z dobré pozice tvrdě, ale nepřesně. V 84.min. hosté předvedli dobrou kombinaci středem hřiště, dostali se s míčem až před Sedláka, ale jejich snažení zmařil na poslední chvíli dobrým obranným zákrokem Zíma.

Náš dnešní soupeř patří k týmům, kterým hrozí sestup z krajského přeboru, pro obě mužstva tak byl případný bodový zisk nesmírně důležitý. Přibližně 120 diváků nevidělo příliš pohledný fotbal, nicméně výhru domácích po utkání ocenili potleskem. Ten si naši hráči zasloužili za předvedený bojovný výkon. Hosté dnes před obdrženou druhou brankou sice začali chvílemi získávat na hřišti převahu, ale do žádné šance se nedostali a tak Sedlák v domácí brance byl celý zápas téměř bez práce. Obě branky jsme dnes vstřelili po standardkách, a tato herní činnost není zrovna naší doménou. Do základní sestavy se téměř po dvou letech dostal Majtaník ( naposledy 7.6.2015 v Cerhovicích) a svou zkušeností  a přehledem vnesl do obrany klid a jistotu.