24.9.2016

SK Slaný – TJ Jíloviště  2 : 2  ( 1 : 1 )  4 : 2 pen.

Sestava : Sedlák – Sirůček, Čablík, Kubaška, Zelenka – Stibor, Hansl (67.Rada), Galbavý, Maroušek – Hořejší (64.Stožický), Ahmed. Připraveni: Cílek, Klusáček a Beneš.

Branky : 39.Janoušek, 88.Jiráň – 44.Galbavý (pen.), 86.Stožický

V 11.min. Galbavého skákavou střelou vyrazil s menšími potížemi Varecha na roh. V 18.min. Galbavý střílel těsně mimo a dotřetice tentýž hráč v 21.min. donutil k zákroku Varechu, když ten jeho bombu boxoval před sebe zpět do pole. Po půlhodině hry pak hosté začali mít více ze hry a hrálo se spíše na naší polovině, nicméně Sedlák zasahovat nemusel. Ve 37.min. vysoký míč do pokut. území hostů přeskočil obránce a dostal se k noze Ahmeda, který zblízka Varechovu bránu přestřelil. Ve 39.min. jsme na půlce soupeře díky nepřesné přihrávce ztratili míč a přišel rychlý brejk tažený Kočím a jeho nezištná přihrávka na Janouška, který zcela odkrytou bránu minout nemohl a Jíloviště vede 1:0. Ve 43.min. Ahmedův průnik hosté zastavili pouze za cenu žluté karty a odpískané penalty. Tu proměnil minutu před koncem první půle Galbavý a srovnal na 1:1. Začátek druhého poločasu také patřil herně vyspělým hostům. Nadokázali však využít špatnou zpětnou přihrávku Sirůčka, když z levé strany nastřelili pouze boční síť naší brány a v 55.min. Kočí zblízka poslal míč rovněž mimo slánskou bránu. Po dvojím střídání v našich řadách přišlo oživení hry a míč se více pohyboval na polovině soupeře. V 73. Min. šla galbavého střela ještě mimo tyče,ale v 86.min. Ahmed prostrčil střídajícímu Stožickému míč mezi obránci a ten střelou po zemi na zadní tyč získal svému týmu vedení 2:1. Jenže naše radost měla jepičí život. V 88.min. získali hosté roh a po jeho rozehrání se parádně trefil hlavou rovněž střídající hráč Jiráň a srovnal na konečných 2:2. Došlo tak již ve třetím po sobě jdoucím utkání na domácím hřišti na penalty. V první sérii se hosté Horstem Sieglem namýlili a také Zelenka skóroval. Ve druhé sérii pak Wágner nastřelil břevno a Galbavý proměnil. Poté Sedlák dokázal vychytat Janouška a Čablík branku dal. Poté se trefil Šulc, slánský Ahmed rovněž a vítězíme 4:2.

Dnes jsme získali dva body za výhru v penaltovém rozstřelu. Škoda, že jsme v závěru zápasu nedokázali udržet vedení 2:1 a po rohovém kopu nedokázali uhlídat Jiráně, který hlavičkoval zcela nepokrytý. V mužstvu soupeře zaujal špílmachr Kočí a vytáhlý Šulc. Zápas sledovalo 15o diváků.