3.9.2016

SK Hvozdnice – SK Slaný  3 : 5 ( 0 : 2 )

Sestava : Sedlák – Klusáček, Rada, Čablík, Zelenka – Maroušek, Galbavý, Hansl, Kubaška (66.Tikovský) – Ahmed (59.Stožický), Hořejší.  Připraven brankář Jochman.

Branky: 66.Mráz, 75.Třešňák, 80.Hromádka – 12.,14. a 63.Hořejší, 47.Kubaška, 87.Tikovský.

Ve 12.min. utekl po křídle Kubaška, který ve Hvozdnici nastoupil netradičně v záloze, přes celé pokut.  území centroval na Marouška, který pohotově vrátil míč před brankáře Hoftu a tam nabíhající Hořejší z první trefil přesně a vedeme 1:0. Když pak dvě minuty poté Galbavý přihrál Hořejšímu do úniku, poradil si náš útočník znovu s patřičným přehledem a zvýšil na 2:0, bylo na naší střídačce ještě veseleji. V 16.min. hlavičkoval nebezpečný Mráz, ale Sedlák se překvapit nenechal. V 19.min. se do brejku dostal Ahmed, přihrál Hořejšímu a ten otřel míč o pravou tyč Hoftovy brány. Ve 23.min. bombu Obermajera Sedlák kryl. V 41.min. Kubaška připravi tutovku pro Ahmeda, který zblízka nastřelil Hoftu a od něj míč skončil na břevnu hvozdnické brány. Hned po změně stran v 47.min. Kubaška převzal přihrávku, směřující na naše útočníky, vyhnul se tak ofsajdu a překonal zkoprněného Hoftu potřetí. Ve 49.min. rychlá akce Galbavého s Kubaškou brankou neskončila, neboť Ahmed zblízka Hoftu překonat nedokázal. V 56.min. si Ahmed řekl o střídání, když běžel sám na Hoftu a ani tentokrát jej nedokázal překonat. V 61.min. promarnil slibnou šanci ke snížení stavu Mráz, když po Třešňákově příhře branku Sedláka netrefil. V 63.min. domácí kopou roh, my odvracíme a jdeme Galbavým do brejku. Stožického střelu Hofta vyrazil jen k Hořejšímu, který posla míč do sítě počtvrté a završil svůj hattrick. Vedeme ve Hvoznici 4:0, otrávení diváci sledují , co se to na jejich hřišti děje, někteří odcházejí, do konce zápasu zbývá 27 minut. Místo dohrání poklidného sobotního zápasu však naši hráči mění scénář a začínáme psát fotbalový horor. Vše začalo v minutě následující, když další náš brejk do otevřené obrany Hvozdnice nedokázal proměnit ve vedení 5:0 laxním zakončením Hansl a minutu po něm po vyšachování obrany a našem ťukesu před Hoftou odmítl z vyložené pozice zvýšit stav Kubaška. V 66.min. přišel trest v podobě snížení stavu a Mráz po akci Třešňáka snížil na 4:1. Výborně hrající Třešňák pak v 70.min. servíroval Mrázovi další tutovku, kterou však zahodil. V 75.min. Třešňák po individuální akci prostřelil Sedláka a bylo to 4:2. V 80.min. nejlepší hráč na hřišti přihrál Hromádkovi, který snížil na 4:3 a domácí jsou nadostřel. Do konce zápasu zbývá dlouhých deset minut a časomíra jakoby stála. Hrálo se nahoru dolů a domácí měli další možnosti k překonání Sedláka vyrovnání stavu. Vysvobození přišlo tři minuty před koncem, když po tk. získal míč Hansl, přihrál Tikovskému, který překonal Hoftu a stanovil konečný výsledek zápasu na 5:3 pro slánské barvy.

Z Hvozdnice jsme odjížděli se smíšenými pocity. Radost ze zisku třech bodů nám v podvědomí kalilo peklo, kterému jsme v závěru zápasu museli přihlížet. Jak naši borci dokážou zdramatizovat jasně se vyvíjející zápas, to je zarážející, až neskutečné. Nakonec se nám tedy podařilo napravit bodově neúspěšné vystoupení z minulého kola na domácím hřišti a i nadále jsme v horní polovině tabulky krajského přeboru, z čehož radost máme.