1.10.2016

FK Brandýs n. Labem – SK Slaný  3 : 2  ( 2 : 0 )

Sestava : Sedlák – Klusáček, Rada, Čablík, Zelenka (61.Zíma) – Maroušek, Kubaška, Hansl, Stibor (61.Tikovský) – Ahmed, Stožický (59.Hořejší).  Připraven brankář Cílek.

Branky : 21.Folwarczny, 38.(pen.) a 90.Baloun – 62.Ahmed (pen.), 71.Hansl.

První dvacetiminutovka utkání přinesla pouze dvě nepřesné střely, na každé straně po jedné. Domácí hráč Moravský a slánský Kubaška měli nepřesnou mušku. V 21.min. získali domácí roh a prudký míč do malého vápna se dostal k Folwarcznemu, který dokázal zblízka dostat míč za záda Sedláka. Ve 24.min. byl faulován Ahmed, ale z t.k. Stožického jsme vytěžili jen roh, když míč srazila pevná zeď domácích hráčů. Ve 30.min rychlou akci po levé straně nakonec domácí kloudně zakončit nedokázali. V 31.min zkoušel Braborec přehodit vyběhnuvšího Sedláka, ale míč skončil na síti naší brány. Minutu nato pak tvrdá střela Urbana z levé strany skončila pro změnu jen v boční síti. Ve 38.min. vyběhl z brány poněkud nešikovně Sedlák proti dlouhému míči a dobíhajícímu hráči a vyrobil penaltu a ještě viděl žlutou kartu. Pokutový kop pak proměnil Baloun. Ve 40.min. Sedlák skvělým zákrokem zmařil tutovku Braborce. V 41.min. střílel z dálky Ahmed, ale Janáček neměl žádný problém se zlikvidováním jeho střely a konečně si připsal první zákrok v brance domácích. Po změně stran se i nadále domácí poměrně často dostávali před Sedláka a v 50.min. Rada obětavě odvracel prudký centr na roh. V 54.min. si Sedlák pohlídal bližší tyč a střelu Urbana chytil. V 57.min. Kovařík z dobré pozice, ač atakován Čablíkem dokázal zakončit, ale míč prošel centimetry vedle brány. Po trojím střídání v našich řadách se v 62.min. dostal do úniku Kubaška, zezadu byl postrčen a rozhodčí Hron odpískal další penaltu. Ahmed ji proměnil a snížil na 2:1. V 69.min. střelu Balouna Sedlák kryl. Zahřmělo však na druhé straně v 71.min., když po naší standardce a Radově přiťuknutí míče na Hansla, trefil se náš hráč přesně a bylo vyrovnáno. Domácí po vyrovnání lehce znervózněli a na jejich kopačky se začaly vkrádat nepřesnosti a hra se vyrovnala. V závěru si ale vynutili tlak a v 84.min. míč letící na Sedláka orazítkoval břevno. V 90.min., možná již v začátku nastavení vytáhlý stoper domácích Baloun napřáhl ke střele z poměrně velké dálky, míč proletěl mezi všemi hráči a skončil v naší síti u pravé tyče brány zkoprněného Sedláka. Prohráváme 3:2.

Překvapení kola se v sobotu dopoledne v Brandýse nakonec nekonalo. Naše zlepšená hra ve druhém poločase přinesla vyrovnání stavu zápasu, ale výborně sestavený tým domácího favorita v poslední minutě dokázal strhnout výhru na svoji stranu a získat tak další tři body. Nadále tak zůstává se čtyřbodovým náskokem v čele krajského přeboru. V Brandýse nenastoupil kapitán mužstva Galbavý, který doléčuje svalové zranění. Po představení na hřišti prvního celku nás za týden čeká na domácím hřišti ve Slaném soupeř z opačného pólu tabulky, poslední  SK Lhota.