21.9.2014

SK Slaný – FK Zlíchov   1 : 4  ( 0 : 1 )

V neděli sehrála děvčata těžký zápas proti favoritkám z pražského Zlíchova. Už od začátku zápasu bylo vidět, že hosté jsou lepším týmem. Na míči byly fotbalistky Zlíchova dříve, rychlejší, pohotovější a koneckonců i dravější. Hrály nejprve na brejky, které však nedokázaly proměnit. Avšak hned v prvních minutách jsme mohli jít do vedení my. Poprvé v první minutě po akci z pravé strany, kdy Novotná nedokázala přestřelit brankařku hostí. Mířila střelou sice nad brankařku, avšak míč až do branky nedošel. Druhou šanci měla na noze Landesková, ale ani ona nedokázala protlačit míč do branky a tak se hrálo až do 16.min nerozhodně. Skóre se měnilo právě v 16 min., kdy jsme po několikátém rohu nedokázali odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti. Naopak ze skrumáže před brankou se dostal míč k hostující hráčce, která prostřelila chumel před sebou a míč uklidila za záda naší brankařky – 0:1. Poté došlo k oslabení našeho týmu, kdy po nešťastné srážce našich děvčat za notné pomoci hostí utrpěla zranění kotníku Erbová a tak jsme museli střídat a překopat tím trošku sestavu. Přesto jsme se nesložili a měli snahu vyrovnat, ačkoli více šancí měl soupeř. Avšak ani jedna strana nedokázala skórovat. Proto poločas končí za stavu 0:1 pro Zlíchov.

Druhý poločas jsme zvýšili tempo, ale i přesto jsme nedokázali korigovat. Naopak jsme dostali v 60. a pak i v 73.min. smolné branky a zápas byl víceméně rozhodnutý – 0:3. Trošku nás rozveselila akce Labudové s Landeskovou, kdy první jmenovaná prodloužila vykopnutý balon do běhu Landeskové a ta dokázala projít kolem obránkyně i kolem brankářky a rozveselila příchozí brankou na 1:3. V 83.min. jsme však inkasovali ještě jednou a tak nebylo pochyb o vítězi. Hosté pak nikam nepospíchali, střídalo se na obou stranách a zápas se v poklidu dohrál. Soupeřky si tedy odvážejí zasloužené vítězství 1:4.