27.9.2014

Sokol  Vonoklasy – SK Slaný  7 : 2  ( 4 : 1 )

První poločas probíhal v jasné režii domácích za občasné pomocí rozhodčího, který každý náš dotek pískal. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Naše děvčata byly úplně bez zájmu, bez duše, žádný kolektivní výkon. Nedokázali jsme pořádně rozehrát, pokrýt hráčky, reagovat na odražené míče a už vůbec vytvořit hru. Toho se chytily domácí hráčky a poprvé jsme inkasovali po rohovém odkopu, kdy si míč do branky srazila vlastní obránkyně. Druhá branka padla po dalších pár minutách a to z nohy domácích. Do konce poločasu jsme obdrželi ještě další dvě levné branky. Reagovali jsme pouze díky Landeskové, která obrala o míč nepozornou brankařku domácích a dovedla jej do branky. Čili poločas 4:1.

Druhý poločas byl již trošku lepší, jen nedokáži říci, zda to bylo naším výkonem nebo poklesem aktivity domácích. Zpočátku poločasu jsme ještě upravili skóre na 4:2 (Landesková) a to po penaltě, která byla velmi tvrdě nařízena v náš prospěch, i když to bylo ve vápně. Spoustu dalších, horších zákroků rozhodčí ani nepískal. No, každopádně to byla jedna z mála světlých situací pro nás. Pak už se ke slovu znovu dostaly soupeřky a do konce zápasu stačily upravit skóre na konečných 7:2. Musím podotknout, že jim k tomu také pomohla penalta. Nesmyslně nařízená, za údajnou ruku naší hráčky, ačkoli se jednalo o nastřelený balón. Za protest proti výroku jsme si navíc vykoledovaly žlutou kartu, přesněji stoperka Vanišová.