14.9.2014

TJ ABC Braník – SK Slaný  2 : 0  ( 2 : 0 )

První poločas byly lepší soupeřky. První branka však padla až po ~20.min. hry, kdy si na centr z pravé strany naběhla domácí hráčka a umístila jej do pravé  krajní části naší branky – 1:0 pro domácí. Naše děvčata se však nenechala odradit od krásně rozehrané hry a snažila se dorovnat stav utkání. To nám soupeřky nedovolily a naopak po dalších asi 15 min. hry zvýšily skóre zápasu na 2:0. Stalo se tak po rohu z levé strany, kdy naše obránkyně opět neuhlídaly domácí hráčku a ta dokázala přesně zakončit do levé krajní části branky. My jsme dokázali samostatně vystřelit na branku domácích teprve až ve 40.min., avšak nijak nebezpečná střela to nebyla. Do konce poločasu se už skóre neměnilo, čili poločas 2:0 pro Braník.

Po poločasové pauze jsme zlepšili naši hru. Děvčata srovnala krok s domácími, a i když jsme měli několik šancí, nedokázali jsme ohrozit branku domácích, natož skórovat. Naše děvčata měla několik možností na střelu, ale z nepochopitelných důvodů dál čudlaly nahrávky mezi sebou, až míč ztratily a proti nám se opět valil útok domácích. A tak jsme zbytečně tratili míče i síly, díky kterým jsme soupeři umožnili několik dalších šancí, které však zachránila naše obrana nebo skvěle chytající Síma Nováková. Ta tím odčinila svou chybičku z minulého zápasu J . Naši největší šanci na konci zápasu, trestný kop z hranice velkého vápna, jsme opět nedokázali proměnit v branku a tak z Braníku odjíždíme s prohrou 2:0.

Za nedělní zápas však musíme pochválit celé mužstvo. I když jsme byli na Braníku zcela sami, bez jediného fanouška, uhráli jsme krásný zápas.