16.8.2014

Všenorský SK – SK Slaný  2 : 4  ( 1 : 0 )

Sestava : Jochman – Zíma, Rada, Kostovčík, Kubaška – Pospíšil, Pudil – Stožický, Galbavý, Volf (89.Klusáček) – Tikovský (85.Stibor). Připraven byl Čablík. Absentovali Kozák, Suk a Majtaník.

Branky: 41.a 82. Drážný Stan. – 62. Volf, 69. Galbavý, 73. Stožický, 77. Tikovský.

V 11.min. kladenský mladík Pudil vybojoval na půli míč a vysunul vpřed Volfa, jeho zakončení však bylo nepřesné. Ve 13.min hlavičkoval po rohu Michálek a Jochmana na brankové čáře zastoupil Zíma a odhlavičkoval míč do bezpečí. Nadějný únik Tikovského zmařil ve 23.min. obětavě Pečeňa. Ve 34.min. bombu Drážného Jochman kryl. V 41.min. už byl ale kapitán domácích úspěšný a přesnou střelou otevřel účet zápasu. V 45.min. Bozkočka reflexivně vyrazil střelu Galbavého zblízka. Druhý poločas začali domácí náporem a vypracovali si také brankové příležitosti. Velké štěstí při nás stálo v 49.min., když Michálek nestačil zasáhnout těsně před Jochmanem prudký centr zprava. Tentýž hráč pak střílel na bližší tyč z levé strany, ale Jochman byl také tentokrát na místě. V 62.min. byl faulován Stožický a tk. provedl Volf skvěle. Přesnou střelou přes zeď překonal marně se snažícího Bezkočku. Zlomovou minutou zápasu byla 69. To jsme díky Jochmanovi neinkasovali po rohu domácího celku a hlavičce směřující k bližší tyči. Z následného brejku, který začal u Pospíšila, se míč dostal ke Stožickému a následně k Tikovskému, který si připsal asistenci na Galbavého gól, když náš střelec prokázal svou zkušenost a přesnou technickou střelou podstřelil padajícího Bezkočku. Rázem vedeme 2:1. V 73.min. další brejk potáhl Tikovský, dal na Galbavého a ten skvěle našel vpravo nabíhajícího Stožického, který střelou k tyči dal na 3:1. Třetí náš brejk do otevřené obrany začal u Volfa a proměnil jej Tikovský parádním přehozením vyběhnuvšího Bezkočky. To bylo v 77.min. V 82.min. jsme domácím umožnili chybou při rozehrání snížit na konečných 4:2. Branku dal nejlepší hráč domácích Drážný St. V 89.min. jsme při naší další velké šanci již úspěšní nebyli.

V prvním poločase to z naší strany směrem dopředu nebyla žádná sláva. Brankáře Bezkočku jsme příliš zaměstnat nedokázali. Jediné zaváhání naší dobře dirigované obrany zkušeným Radou dokázal využít kapitán domácích a získal tak pro své barvy vedení v zápase. Ani druhý poločas jsme nezačali dobře. Až po hodině hry se zápas začal obracet. Perfektně kopnutý tk a pak naše následující smrtící brejky znamenaly dokonalý obrat zápasu. Během 16 minut domácí čtyřikrát inkasovali a tak vezeme tři body za výhru a podařilo se nám odčinit domácí plichtu z prvního kola. Náš bodový zisk budiž pozvánkou pro diváky na další mistrovský zápas, kdy hostíme SK Votice.