13.6.2015

SK Slaný – AFK Tuchlovice  5 : 2  ( 4 : 1 )

Sestava: Sedlák – Klusáček, Čablík, Kubaška, Zíma – Tikovský (73.Pospíšil), Rada, Hansl (80.Nykl), Volf – Stožický, Galbavý.  Chyběl Majtaník.

Branky: 1.Kubaška, 33.Tikovský, 36.Galbavý, 40.Stožický, 61.Hansl – 34.Peroutka, 74.Holan.

Ve Slaném v sobotu před zápasem začalo pršet a létaly blesky. Stejně bleskově pak naši borci udeřili hned v úvodu zápasu. Na ukazateli skóre svítily samé nuly, když jsme získali poměrně laciný roh. Volf pak přesným kopem našel naběhnuvšího Kubašku, který se parádně zavěsil do vzduchu a nezadržitelně hlavou otevřel skóre. Další naše šance na změnu skóre pak přišla v 26.min., když z dálky provětral Pečonku Galbavý. K vyraženému míči se dostal Hansl ale po jeho dorážce se míč přehoupl přes břevno branky Tuchlovic. Ve 30.min. si čablík neodpustil trochu pozlobit trenéra, když jeho krátkou malou domů doběhl tuchlovický útočník, jenže vyběhnuvší Sedlák jej vyhnal ze střeleckého úhlu a míč směřující na naši bránu pak zachytili obránci. Ve 33.min. kopal další náš roh Galbavý, pěknou hlavičku Hansla vyrazil Pečonka pouze před sebe a Tikovského dorážka znamenala vedení 2:0. Po rozehrání ze středu hřiště se dostal míč před Sedláka a hosté Peroutkovou střelou na zadní tyč snížili na 2:1. Pohledná akce v 36.min. tažená po pravé straně rychlým Stožickým, vyšperkovaná jeho přesnou předložkou na nabíhajícího Galbavého na zadní tyči a střela po zemi proti bezmocnému Pečonkovi mění skóre na 3:1 pro SK. Následující akci našich borců, na jejímž konci stál Volf, zhatil parádním zákrokem Pečonka a míč vyrazil na roh. Ve 40.min. byl faulován Rada. Ze dvaadvaceti metrů pak projektil z nohy Stožického, tečovaný zdí skončil v síti Tuchlovic počtvrté. Ve 44.min. pak hosté se štěstím přežili závar před svým brankářem a skóre se neměnilo. Náš skvostý poločas pak nepokazil svým trestňákem Hajník, když sražený míč šel nakonec daleko od Sedlákovy brány. Poté se šlo do kabin. Do druhé půle hosté nastoupili hned s trojicí nových hráčů. V 51.min. Sedlák zhatil šanci Kedroně a dest minut nato udeřili opět domácí. Míč po levé straně přes Zímu, Galbavého a Volfa převzal ve vápně Hansl a překonal střelou po zemi Pečonku popáté. V 69.min. hlavičkoval Mrázek nad domácí bránu a v 71.min. Sedlák zmařil šanci Holana. V 74.min. se ale Holan již prosadit dokázal a snížil na 5:2. Bombu Pilaře pak Sedlák vytěsnil na roh a také Pečonka na druhé straně skvěle zlikvidoval tk. Stožického, to se psala 81.minuta. Skóre se pak již neměnilo.

Konečný hvizd rozhodčího pak odstartoval radost všech hráčů na hřišti. Hosté sice dostali v posledním svém utkání v A třídě na rozloučenou bůra, ale postupují do krajského přeboru, pouze trenéři konstatovali, že jsme jim otevřeli oči. Domácí pak skvělým výkonem slavili sedmé místo v tabulce, když výhrou a ziskem třech bodů odrazili ataky mužstev, stojících bodově těsně za námi. Na premiérovou trefu v krajské soutěži mužů konečně po řadě šancí dosáhl loňský dorostenec Hansl a radost ze své branky měl také Tikovský, který se po dlouhé době trefil a může tak oholit své poněkud nazrzlé fousky. Domácí dnes na svém stadiónu rozdávali fotbalovou radost a jak konstatoval rozhodčí: „ Dnes se na to dalo koukat.“