15.11.2014

AFK Tuchlovice – SK Slaný  4 : 0  ( 3 : 0 )

Sestava: Sedlák – Klusáček(80.Suk), Majtaník, Čablík (46.Pospíšil), Kubaška – Tikovský, Rada, Kozák, Volf (33.Nykl) – Stožický, Galbavý.  Chyběli :  Kostovčík a Zíma.

Branky: 13.Hadrika, 18.Kudela, 37.Hafenrichter, 68.Portužák.

Když si na dlouhý pas Klusáčka naběhl ve 4.minutě za obranu Kubaška a poté střílel nepřesně, netušili jsme, že to bude poslední naše kloudná akce v první půli. Ve 13.min. předvedla naše obrana první hrubku zápasu. Mezi třemi obránci nepříliš vysoký Kudela dokázal získat skákavý míč, přihrát Hadrikovi, který pak s přehledem střelou po zemi překonal Sedláka.  V 16.min. pak Sedlák chytil jasnou šanci Portužákovi po standardce a zabránil zvýšení skóre. Když potom v 18.min. chyboval u zadní lajny Kubaška, přišla příhra na volného Kudelu a domácí vedli 2:0. Další nebezpečnou standardku rozjetého domácího celku pak na zadní tyči nedokázal zužitkovat Pilař. To bylo ve 23.minutě. Ve 30.min. si na odražený míč naběhl Brož, jeho bomba šla však naštěstí vedle. Ve 33.min. si řekl o střídání Volf, o něhož se pokouší pravděpodobně chřipka. Ve 37.min. rozehrával od levé lajny další standardku Hajník a parádní hlavičku předvedl Hafenrichter. Sedlák si sáhl na míč, ale ten stejně skončil v síti. 3:0. Ve 39.min. opět po tk. hlavičkoval Hejduk nad branku a minutu před koncem půle se od našich obránců míč odrazil k Hadrikovi, který tentokrát svou šanci zazdil. Tímto skončil poločas hrůzy, který jsme v Tuchlovicích předvedli. Po bouřce v kabině jsme viděli zlepšenou hru našeho celku, nicméně předběhneme-li dění druhé části, pak ani čestný úspěch nám souzen nebyl, přišly však také naše šance. Ve 49.min. tvrdě vystřelil Galbavý a donutil Pečonku k prvnímu zákroku v utkání. V 53.min. po tk. Galbavého domácí přežili zmatek před svou bránou a dokázali nakonec míč odkopnout. V 56.min. Sedlák vychytal po vyšachování naší obrany samostatný nájezd Hajníka a zabránil dalšímu gólu. V 60.min. Tikovský střílel těsně vedle a minutu nato ho napodobil Galbavý. V 68.min.po rohu zblízka skóroval Portužák a stanovil účet zápasu na 4:0. Tímto skončil fotbal a začaly se dít věci, které nevidíme rádi. V 75.min. byli vyloučeni domácí Kudela a slánský Kozák po vzájemném okopávání se. Rozhodčí Žáková měla v tu chvíli plné ruce práce a vzniklou situaci ji neulehčila ani domácí střídačka, ani část tuchlovických diváků. Zápas se pak naštěstí dohrál bez dalších excesů a my mohli z Tuchlovic odjet s čtyřbrankovým přídělem domů.

Poslední zápas podzimní části nám nevyšel podle představ, první poločas byl z naší strany tragický a tuchlovičtí  hráči s námi pěkně cvičili, herně lepší druhá půle nám bohužel snížení stavu nepřinesla. Mrzí nás rovněž první červená karta podzimu pro slánské barvy.