11.4.2015

SK Slaný – SK Posázavan Poříčí nad Sázavou  4 : 1  ( 2 : 1 )

Sestava: Jochman – Pudil, Čablík, Majtaník, Kubaška (81.Klusáček) – Stožický, Rada, Hansl, Volf – Galbavý (90.Pospíšil), Nykl (86.Tikovský).  Chyběli: Kozák, Zíma a Stibor.

Branky: 26.a 74. Galbavý, 35. Braný (vlastní) a 80. Čablík – 21. Stibůrek.

Úvod zápasu mnoho vzruchu nepřinesl a z první dvacetiminutovky stojí za zapsání pouze dvě situace, na každé straně po jedné. Ve 12.min. se do úniku dostal Galbavý, jenže s míčem se dostal až k zadní lajně a jeho centr před bránu byl příliš dlouhý. V 16.min. se pak rychlý a technicky dobře vybavený Páv zbavil Kubašky, jenže také on svůj centr před Jochmana poněkud přetáhl. V 21.min. pak naše obrana nedokázala uklidit míč do bezpečí a ten se nakonec dostal k Stibůrkovi, který lehce přehodil Jochmana a Poříčí šlo do vedení. Vyrovnání pak přišlo o pět minut později. To Nykl parádní a přesnou přihrávkou našel Galbavého, který před Kumštou nezaváhal a přesnou střelou po zemi vyrovnal na 1:1. V 35.min. pak centroval z pravé strany před branku na nabíhajícího Galbavého Hansl. Obránce Braný byl u míče dříve, než náš útočník, jenže v tísni si neporozuměl s Kumštou a kolenem dostal míč do vlastní sítě. Vedeme tak 2:1. Hned v první minutě druhé půle se před Kumštu prodral Nykl, ale vytěžil pouze rohový kop. V 56.min. hlavičkoval po vysokém centu Galbavý, ale míč šel vedle. Na druhé straně střídající Hanzal jen těsně minul Jochmanovu branku, míč šel jen centimetry nad břevno. V 66.min. se důrazný Nykl dostal znovu do střelecké pozice, ale netrefil bránu. V 70.min. střílel z hranice pokut. území Galbavý, ale míč orazítkoval pouze pravou tyč Kumštovy brány. V 74.min. se diváci dočkali parádní fotbalové akce zakončené gólem. Vše začalo před naší střídačkou u Stožického, který po pravém křídle vysunul beka Pudila, ten téměř od rohového praporku přesným centrem našel nabíhajícího Galbavého, který zblízka a z „voleje“ trefil síť za Kumštovými zády. 3:1. O dvě minuty později další parádní rychlá akce domácích tažená Stožickým sice skončila míčem v bráně, ale mával se oprávněný ofsajd. V 79.min. kopal tk. Galbavý a jeho střelu pod břevno Kumšta vyrazil na roh. V 80.min. Hansl u zadní lajny atakován obráncem velmi šikovně a nečekaně odcentroval před Kumštu a Čablík zblízka zvýšil na 4:1. V 85.min. si Galbavý svou šikovností řekl o penaltu a rozhodčí Procházka naváhal ani vteřinu. K míči se postavil sám faulovaný hráč, ale střelou vedle branky odmítl hattrick v zápase.  Poslední minuta zápasu ještě přinesla úspěšný zákrok Jochmana a šanci Tikovského, který ve skluzu přestřelil. Skóre se však již neměnilo.

Výhra nad neoblíbeným soupeřem z čela tabulky nás potěšila. Mužstvo podalo dobrý výkon hlavně po změně stran a až ve čtvrtém vzájemném měření sil jsme dosáhli na tři body. Soupeř přijel bez bývalých ligistů Vlčka a Haška, ale s výborným Havlíčkem. Z našeho celku zaujal svým výkonem mladý Hansl a také Nykl v útoku, který po delší době dostal šanci v základní sestavě. Nyní hrajeme dvakrát venku a tak se domácím fanouškům představíme až v květnu, kdy přivítáme béčko Benešova.