13.9.2014

SK Posázavan Poříčí n. Sázavou – SK Slaný  3 : 1  ( 2 : 0 )

Sestava SK Slaný : Jochman – Klusáček, Majtaník, Čablík, Kubaška – Rada, Pospíšil (58.Suk) – Tikovský (68.Nykl), Galbavý, Volf (63.Hansl) – Stožický.

Branky : 5.Říha, 31.Trpišovský, 80.Havlíček – 77.Rada.

V 5.min. kopou domácí standardku od levé pomezní lajny. Na míč vyskočil Říha, lehce jej hlavou tečoval a míč skončil na tyčce. Od ní se odrazil zpět do pole přímo k noze hlavičkujícího hráče a ten jej pak zblízka uklidil do slánské sítě. Domácí tak vedou 1:0. Ve 14.min. si za naší obranu naběhl Trpišovský, ale jeho střela z úhlu šla vedle. V 19.min. pak na druhé straně centr Stožického před bránu v pohodě chytil Kumšta. V 25.min. Čablík dostal žlutou kartu za tvrdý obranný zákrok v hloubi pole. Tentýž hráč pak v 31.min. zahrál hlavou míč na roh a domácí tak získali poměrně lacino další standardku. Pohorský pak od rohového praporku přesně přihrál po zemi volnému Trpišovskému, který svým volejem propálil vše, co míči v cestě do sítě stálo a zvýšil pohotově na 2:0. Ve 42.min. Pohorský křížným pasem našel Páva, ten však z úhlu Jochmana nepřekonal. Jeho tvrdou střelu stačil náš brankář srazit na roh. Ve 44.min. střílel zpoza šestnáctky Rada, ale střela mu nesedla a míč šel mimo tyče. V první půli jsme domácího gólmana vůbec neprověřili ani neohrozili a od poslední minuty prvního poločasu se dále ve hře pokračovalo za umělého osvětlení, které chabě osvětlovalo úzké a silně podmáčené hřiště. V 54.min. musel Jochman zasahovat po střele Páva. V 55.min. jsme poprvé v utkání stříleli mezi tyče, ale Galbavého pokus gólové parametry neměl a Kumšta míč chytil. Ve druhém poločase naše akce povětšinou končily před pokutovým územím domácího celku nebo odmávaným ofsajdem. Po trojím střídání v našem celku jsme v 77.min. zahrávali standardku téměř ze stejného místa, jako domácí v 5.minutě zápasu. Před brankářem se nejlépe zorientoval Rada a dokázal míč zblízka dostat za Kumštova záda. Snížení na 2:1 však trvalo pouhé tři minuty a domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. Jejich akci potáhl Hašek, odražený míč pak na bránu poslal jeden z volných hráčů a před Jochmanem nepovedenou střelu tečoval Havlíček a stanovil konečné skóre zápasu. Před koncem utkání se ještě do slibné šance dral Rada, byl stažen za dres, jenže nakonec kopali domácí, protože se opět mával ofsajd.

V Poříčí jsme prohráli stejně jako v Černolicích 3:1. Stejně jako v Černolicích jsme dostali dvě branky po standardkách našeho soupeře. Domácí  nastupuji na svém nekvalitním hřišti s kvalitním mančaftem. Exligisty Vlčka s Haškem doplňuje výborný Havlíček a rychlonohý Trpišovský. Poříčí nás v tabulce přeskočilo, hrálo však při šesti odehraných kolech 5x doma! My budeme nyní mít dvakrát výhodu domácího hřiště a nechceme-li ztratit kontakt s čelem tabulky, musíme získat body. Za týden přivítáme pro nás neznámý Zavidov a za 14 dní přijede Hvozdnice, v jejímž mužstvu nastupuje pro diváky atraktivní fotbalista – Tomáš Řepka.