6.9.2014

SK Slaný – TJ Sokol  Nespeky  1 : 0  ( 1 : 0 )

Sestava SK : Jochman – Neumann, Majtaník, Čablík, Kubaška (78.Klusáček) – Rada (85.Pospíšil), Růžička – Tikovský (90.Suk), Galbavý (94.Hansl), Volf – Nykl (74.Stožický).

Branka : 32. Růžička.

První šanci nebo alespoň náznak šance ke vstřelení gólu si vypracovali hosté. Na dlouhý pas levého beka Jendeleho si naběhl rychlý Popelka, dostal se za naši obranu, ale nemířil přesně, Jochman nemusel zasahovat. To se odehrálo ve 2.min. zápasu. V 18.min. Galbavý pěkným bochánkem našel Volfa, jenže jeho hlavička byla nepřesná. Minutu nato přišla parádní akce slánského celku, na jejímž konci byl po prudkém centru z pravé strany opět Volf, jenže jeho volej zblízka urostlý Vejvoda v brance hostí vychytal. Škoda! Hosté v první půli hráli pouze dlouhé nákopy, nicméně po jednom z nich získali roh. Po jeho rozehrání zakončoval pohotově Jendele, ale nemířil přesně. Ve 32.min. Galbavý našel přesným centrem Volfa, ten přiťukl míč na střelu Růžičkovi a kladenská posila uklidila míč do sítě za Vejvodovými zády. Jeho střela nebyla nikterak razantní, ale umístěná přesně k tyči a gólman Nespek byl bezmocný. Ve 44.min. se až před brankáře hostí dostal Rada, přihrál do výhodné pozice Nyklovi, ten však míč špatně trefil. Po změně stran Nespeky zásadně změnili styl hry. Opustili taktiku nakopávaných dlouhých míčů, zrychlili hru a kombinacemi po zemi začali zlobit naší obranu. V 63.min. po našem tk. hlavičkoval Tikovský, na Vejvodu si však nepřišel. Hned poté následoval brejk hostí a zachraňovat musel Jochman. V 70.min. se při souboji o míč srazil Nykl s Jendelem a hráč hostí opustil hřiště na nosítkách s podezřením na otřes mozku. S blížícím se koncem zápasu vzrůstala nejen na hřišti nervozita, začalo se hrát z obou stran nadoraz a hosté se všemi silami snažili o vyrovnání. Rozhodčí udělil několik žlutých karet, aby otěže zápasu udržel ve svých rukách. Na naší straně pak v závěru zápasu došlo k dvojímu vynucenému střídání, kdy nejdříve Kubaška a poté Rada okusili na vlastních nohách tvrdost soupeře. Nastavovalo se dlouhých pět minut, hosté dokonce dopravili míč za Jochmanova záda, ale mával se ofsajd. Tři body zůstaly nakonec ve Slaném a Nespeky odjely s prázdnou.

Postoupivší Nespeky jsou nováčkem A.třídy. V jejich řadách zaujal hlavně stoper Obermajer, který před pár týdny přišel ze Střížkova. Agresivně hrajícího útočníka Popelku známe z loňské sezóny, kdy hájil barvy Týnce n. Sázavou a pamětníci možná vzpomenou na Jardu Myslivce, který kdysi ve Slaném hrál za VTJ.  Dnes jsme tři body museli tvrdě vybojovat a někteří hráči si sáhli až na dno svých sil. Ukazuje se, že v soutěži pro nás nebude žádný soupeř slabý a  rozhodně nemůžeme nikoho podcenit. Příští týden jedeme do Poříčí a tam nás v sobotu od 18 hodin čeká opět velmi těžký zápas. (v minulé sezóně ostudná prohra 7:1).