10.5.2015

SK Lhota – SK Slaný  2 : 1  ( 1 : 1 )

Sestava: Jochman – Klusáček, Rada, Čablík, Zíma – Pospíšil – Kubaška, Hansl (70.Stožický), Galbavý, Volf (70.Kozák) – Tikovský.

Branky: 10.Nachtigal, 63.Rychlý – 34.Galbavý.

V 6.min. se Kubaška prodral mezi obránci a dostal se až ke střele, jenže míč poslal nad bránu. V 10.min. zbytečně fauloval Hansl a domácí získali výhodu tk. Míč si postavil Nachtigal a pěknou střelou přes zeď k levé Jochmanově tyči  a z dobrých 22 metrů poslal své barvy do vedení 1:0. Ve 14.min. Pospíšil pálil vedle brány domácích. Ve 30.min. hlavičkoval po rohu Velas , ale ani on nemířil přesně. V 31.min. Mantlíkův pokus zpoza šestnáctky šel vysoko nad. Ve 34.min. byl faulován Tikovský a trestňák Galbavého znamená vyrovnání na 1:1. Kohout v brance domácích neměl nárok a stejně jako Jochman v 10.min. se pohnul až když šel pro míč do sítě. V poslední minutě první půle ještě zazlobil Jung a Rada ve spolupráci s Klusáčkem jeho atak nakonec zastavili. V 48.min. Jochman musel rychle vyběhnout z brány, aby zastavil útok Havelky. Ten sice ještě stačil vystřelit ve skluzu, ale poslal míč vedle. V 63.min. získali domácí roh a naše obrana nedokázala ani nadvakrát  uklidit míč do bezpečí a tak se k němu dostal střídající Rychlý a z „voleje“ prostřelil vše, co před ním stálo a domácí vedou 2:1.  Po obdržené brance jsme se snažili o vyrovnání, ale Kohouta jsme příliš neprověřili, nemusel vlastně vůbec zasahovat, neboť všechny naše akce zlikvidovali domácí obránci. Lhota si vedení pohlídala až do závěrečného hvizdu.

V utkání jsme viděli tři pěkné branky. Jen ta vítězná padla ze hry a přinesla domácím tři body. Jinak po celých devadesát minut brankáři příliš možností ukázat svoje umění neměli. Střelba byla na obou stranách hodně nepřesná a vyložené šance nebyly žádné. Na hrotu zahrál dobře Tikovský, s domácí obranou svedl spoustu soubojů. Lhota je třetím týmem, na který jsme neuhráli v soutěžním ročníku ani jeden bod. Stejně jako na podzim nás porazila 2:1, po poločase 1:1 a branky dali Galbavý s Rychlým. Pouze dnes chybějícího střelce podzimu Asníka nahradil Nachtigal.