11.10.2014

SK Slaný – SK Lhota  1 : 2 ( 1 : 1 )

Sestava domácích: Jochman – Klusáček, Majtaník, Čablík, Kubaška (87.Pospíšil) – Rada, Kozák (87.Hansl) – Tikovský (70.Stožický), Galbavý, Volf – Nykl. Připraveni: Sedlák, Kostovčík a Suk.

Branky: 28.Galbavý (pen.) – 45.Rychlý, 81.Asník

Ve 3.min. napřáhl z velké dálky ke střele Havelka a Jochman si připsal první úspěšný zákrok. V 8.min. kopal tk. z devatenácti metrů Mikolanda, míč však skončil na slánské zdi. Ve 12.min. musel na druhé straně hřiště zasahovat Vošmík po překvapivé střele Kozáka. V 17.min. vybojoval míč Galbavý, pěkně namazal na vápno Kozákovi, jenže ten bránu netrefil. V 27.min. si Kozák obhazoval Vošmíka, ten ho fauloval a kopala se penalta. Tu proměnil Galbavý a Slaný vede 1:0. Ve 30.min. to z dálky zkusil Klusáček a míč po jeho střele orazítkoval pravou tyč Vošmíkovy brány. Ve 33.min. si na centr Kozáka naběhl Volf a volejem zblízka trefil nohu zasahujícího Vošmíka. Velká škoda této neproměněné šance. Další přišla hned o dvě minuty později, to hlavičkoval Rada po Galbavého centru a míč šel těsně vedle. V poslední minutě první půle tvrdě pálil Havelka, Jochman míč vytěsnil na roh. Ten hosté rozehráli nakrátko, přišla střela Rychlého po zemi na bližší tyč a srovnání skóre na 1:1. Ve 47.min. naši pěknou akci zakončoval Klusáček, jenže volil přihrávku na zadní tyč místo střely a tam ve skluzu dobíhající Nykl byl na míč krátký. V 50.min. centroval před Vošmíka z levé strany Volf, na míč si naskočil Rada a z krkolomné pozice dokázal hlavou nastřelit znovu tyč brány hostí. V 53.min.utekl Kubaška, ale nepřihrál přesně před bránu a v 58.min. nám chyběl větší důraz před Vošmíkem k tomu, abychom dokázali dotlačit míč do sítě. V 81.min. přišel trest za naši střeleckou nemohoucnost. Po sérii nepřesností a nepřehledných momentů odehrávajících se na naší polovině hřiště přišel míč k noze Asnikovi, který šajtlí parádní střelou přes celou bránu překonal Jochmana v naší bráně. Chaotický závěr zápasu včetně tříminutového nastavení pak přinesl další naši šanci, když Stožického ostrý centr nedokázal do sítě usměrnit Nykl, trestný kop Galbavého pak skončil po dorážce v síti, ale mávalo se a po červené kartě se těsně před konečným hvizdem rozhodčí Navrátilové poroučel do šatny Sterzl.

Nad naším týmem se vznáší pětizápasová série porážek. Lhota dnes z minima vytěžila maximum a rozhodně nebyla lepším celkem. Nicméně také Lhotě (po Zavidovu a Hvozdnici) stačil její dnešní nevalný výkon na slánském hřišti k zisku tří bodů. Opět jsme nepotěšili výsledkem naše fanoušky  a zápas se Lhotou nám přinesl další domácí bodovou ztrátu.