2.11.2014

FK Lety – SK Slaný  1 : 4  ( 0 : 2 )

Sestava: Sedlák – Klusáček, Majtaník, Čablík, Zíma – Kubaška (22.Tikovský), Rada, Kozák (77.Pospíšil), Volf – Galbavý, Stožický (66.Stibor). Připraven brankář Jochman.

Branky: 71.Kalivoda -  15.,50.(pen.) a 57.Galbavý, 22.Tikovský.

Úvod zápasu se nesl v duchu Galbavého ataků domácí brány, střežené brankářem Štěpánem. Posuďte sami:  v 6.min. náš útočník tvrdě střílí z hranice pokutového území a Štěpán si poradil. V 8.min. Galbavého pokus po zemi z poměrně ostrého úhlu brankář Štěpán stačil vykopnout a v 15.min., když Volf vymyslel parádní vysunutí pro Galbavého, zakončil náš hráč celou akci střelou na zadní tyč a s její pomocí skončil míč v síti. Vedeme 1:0. Minutu nato musel domácí brankář opět na zem, když likvidoval další střelu Galbavého. Domácí se do šance dostali po standardce ve 20.min. a byla to veliká šance, kterou skvělým zákrokem zlikvidoval Sedlák a svůj tým podržel! Ve 22.min. si vyžádal střídání Kubaška  (svalové zranění) a nahradil jej Tikovský. Ten si zaběhl od pomezní lajny do vápna soupeře, kde rozehrával roh Galbavý. Odražený míč přišel přímo k noze našemu střídajícímu hráči, který svým prvním dotekem propálil vše, co mu stálo v cestě a vedeme 2:0. Parádní hlavičku předvedl po rohu Stožického Rada, jenže míč zazvonil o břevno domácí brány, to byla škoda. Běžela 30.minuta zápasu. Dvě minuty nato narazil Tikovský parádně míč Volfovi, ten však z dobré pozice přestřelil! Ve 33.min. bomba Tikovského prosvištěla těsně vedle levé tyče Štěpánovy branky. Ve 42.min. brejk Galbavého skončil u zakončujícího Volfa, jenže Štěpán jeho střelu konečky prstů dokázal vytěsnit těsně vedle brány. V poslední minutě prvního poločasu pak Galbavý uvolnil Stožického, který svou prudkou střelou vyprášil domácímu brankáři rukavice. Do kabin tak jdeme „pouze“! s dvoubrankovým vedením. Pět minut po zahájení druhé půle zápasu byl smeten ve vápně domácího celku Galbavý a rozhodčí Tobiška odpískal pokutový kop. Ten proměnil s jistotou sobě vlastní Galbavý a vedeme 3:0. V 57.min. Klusáček získal míč po špatné rozehrávce domácího celku, vysunul vpřed Galbavého a jeho ostrá střela z pravé strany na zadní tyč skončila v domácí síti. Vedeme 4:0. V 65.min. se do úniku řítil Rada, tvrdě vystřelil na bližší tyč, ale míč šel pár centimetrů  vedle. Pak začali trochu zlobit domácí hráči a po delším obléhání naší branky  veterán Kalivoda dokázal snížit na 4:1 střelou pod břevno. V 75.min. Galbavý skvěle udělal obránce a přihrál do loženky Volfovi, který však netrefil míč ideálně a ten skončil nad brankou domácích. Závěr zápasu pak žádné další šance na vstřelení branky nepřinesl.

Pro nás velmi důležité tři body získané venku. Po sobotních výsledcích jsme prostě v neděli v Letech bodovat museli. Potěšující je množství vypracovaných šancí, druhá věc je úspěšnost při jejich zakončení. Svého soupeře jsme přehráli a zveme tímto diváky na náš poslední podzimní zápas na domácí půdě, kdy přivítáme Union Cerhovice.