25.4.2015

SK Hvozdnice – SK Slaný  3 : 2  ( 3 : 2 )

Sestava: Jochman – Klusáček (80. Rada), Majtaník, Čablík, Kubaška – Tikovský, Hansl, Pospíšil, Stožický – Galbavý, Nykl. Připraven: Volf. Chyběli: Zíma, Suk, Stibor, Kozák.

Branky: 12.Císařovský, 29.a 42.Zavadil – 5.Stožický, 41.Galbavý

V 5.min. jdeme do vedení. Pospíšil z vlastní poloviny poslal přesnou kolmici na Stožického, který bekovi domácích utekl a polovysokou střelou prostřelil Hoftu. Ve 12.min. házíme aut v hloubi naší půle, jenže míč jde přes hlavu domácího hráče a následné rychlé kombinaci až k nabíhajícímu Císařovskému, který zpoza šestnáctky trefil míč parádně a prudkou střelou po zemi a umístěné k tyči vyrovnal. V 18.min. domácí opět dobře zakombinovali. Na konci celé akce se pak ocitl Tomeček, který naštěstí pálil slepými a bránu netrefil. Ve 23.min. Galbavý skvěle našel nabíhajícího Nykla, ten střílel na zadní tyč, ale míč šel vedle. Škoda solidní šance! V 27.min. Galbavého střelu na bližší tyč vyrazil Hofta na roh. Po jeho rozehrání perfektní hlavičku Majtaníka ještě lepším zákrokem domácí gólman zlikvidoval. V 29.min. si Hnilička na levé straně téměř u rohového praporku rukou obhodil bránícího Majtaníka, dokázal přihrát na zadní tyč Zavadilovi, který zblízka dal na 2:1 pro domácí. Ve 32.min. se rychlý Pyniashka dostal až před Jochmana, ale střelu poslal mimo. V 41.min. chybovali domácí a Galbavý šel sám na Hoftu. S přehledem pak svůj nájezd přetavil v branku na 2:2. Vzápětí však po levé straně utekl drobný Pyniashka a na zadní tyči číhající Zavadil opět strhl vedení na stranu domácích. Běžela 42.minuta. V 58.min. gradoval náš tlak, ale nebezpečnou situaci domácí ustáli a získali jsme jenom rohový kop. V 67.min. pak utekl Hnilička Klusáčkovi, obešel Čablíka a po kontaktu s Majtaníkem u zadní lajny v naší šestnáctce nařídil sudí Mrázek pokutový kop. Tomečkovu střelu však Jochman dokázal vyrazit. Tímto výčet šancí hvozdnických v druhé půli končí, žádnou další příležitost si nevypracovali. Na druhé straně Hofta parádně vyrazil střelu Hansla z dobrých třiceti metrů na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval Majtaník těsně vedle. To bylo v 69.min. V 78.min. Nykl z pravé strany mohl skórovat, ale za už překonaného Hoftu zaskočil vracející se Mrhal a odkopl míč směřující do brány. Skóre se tak již nemění.

Také ve Hvozdnici jsme prohráli o jednu branku, stejně jako tomu bylo v Zavidově a v Nespekách. Je škoda, že se nám ani v jednom z těchto utkání nepodařilo dosáhnout alespoň na plichtu, neboť vždy jsme měli více šancí, než naši soupeři. Bohužel naši hráči je nedokážou proměnit a tak se domů vracíme bez bodů. Po čtyřech odehraných zápasech venku (připočteme-li pohár ve Hřebči a ve Velvarech)se naše mužstvo příští sobotu konečně představí domácímu publiku. Hostíme Benešov „B“ a dlužíme mu těsnou porážku z podzimu.