25..10.2014

SK Slaný – TJ Slovan Hradištko  11 : 0  ( 6 : 0 )

Sestava SK : Sedlák – Klusáček, Majtaník (66.Kostovčík), Čablík, Zíma (58.Stibor) - Kubaška, Rada (46.Pospíšil), Kozák (60.Hansl), Volf (70.Tikovský) – Galbavý, Stožický. Připraven: Jochman.

Branky : 4.(pen.), 34.(pen.), 67.Galbavý, 6., 70., 79.Stožický, 8.Volf, 31.Kubaška, 45.Zíma, 88.Stibor, 89.Tikovský.

Hned v úvodní minutě zápasu po centru zleva přistál míč u nohy zcela volného Demela, který se naštěstí před Sedlákem zcela dobře nezorientoval a míč skončil pouze v autu. Ve 4.min. ale po naší akci dával míč zpět od zadní lajny Stožický na Galbavého, ten byl  v pokut. území sražen a kopala se penalta. Tu s jistotou proměnil sám faulovaný hráč a domácí vedou 1:0. V 6.min. se po levé straně dostal míč až k Volfovi, ten centroval před bránu a Stožického „volej“ skončil v síti hostí podruhé. V 8.min. pak dalekonosný centr Klusáčka doletěl až na zadní tyč, kam si naběhl Volf, ten sice nadvakrát, ale přece jen dostal míč za záda brankáře Zdeňka potřetí. Úspěšný zákrok si pak brankář Zdeněk, jemuž v červenci bylo teprve patnáct let, připsal v minutě 16. po bombě Stožického, kterou dokázal vyrazit. Pak ale náš tým jakoby ukolébán tříbrankovým vedením nepochopitelně předal otěže zápasu na dlouhé minuty svému soupeři. Hradištko tak začalo před Sedlákem zlobit. V 19.min. tvrdě pálil Novotný, Sedlák parádním zákrokem míč zkrotil. V 21.min. z úhlu vyzkoušel tvrdou střelou našeho brankáře Štengl. Přežili jsme také tk. z hranice pokut. území, nařízený za liknavou rozehrávku Sedláka. V 25.min. křižná střela Dvořáka prošla těsně vedle pravé tyče Sedlákovy brány. Teprve 28.min., když se před Zdeňkem ocitl v šanci Rada, ale přestřelil, přinesla konec naší hluché pasáže. O tři minuty později totiž obránci hostí nedokázali Kubaškovi zabránit v důsledném sledování míče, náš hráč vypíchl míč vyběhnuvšímu Zdeňkovi a skóroval počtvrté. Ve 33.min. zastavil pronikajícího Stožického faulem Fiala a rozhodčí Pavlíková bez zaváhání odpískala druhý pokutový kop. To se nezdálo Konečnému a za své komentáře byl vyloučen. Penaltu pak proměnil Galbavý a na ukazateli svítil stav 5:0. V poslední minutě prvního dějství Zdeněk trestný kop vyrazil k dobíhajícímu Zímovi, který zblízka dal na 6:0. Do druhé půle již nenastoupil dirigent hry Rada, nahradil jej Pospíšil a do 70.min. zápasu se do hry dostali ještě další čtyři hráči z lavičky. Ti se také hned zapojili do dalších gólových akcí domácího celku. Nejprve to byl Stibor, který přesně centroval v 67.min. na Galbavého, jehož hlavičku Zdeněk chytat nemohl. V 70.min. pak Tikovský udělal obránce u zadní čáry, přihrál Hanslovi, jeho střelu Zdeněk vyrazil k noze Stožického a tomu zblízka nezbývalo nic jiného, než dát branku na 8:0. V 79.min. s chutí hrající Tikovský přihrál Stožickému, ten udělal kličku nešťastnému Zdeňkovi a zasunul míč do brány podeváté. V 83.min. Stibor našel před bránou zcela volného Hansla, který však při zakončení v dobré pozici podklouzl. V 88.min. pak desítku završil pěknou střelou Stibor a debakl dokonal v minutě 89.Tikovský, když si parádně zpracoval míč na prsa a pak střelou k tyči dal na 11:0.

Po šestizápasové šňůře bez bodu konečně výhra a hned rekordní. V minulé sezóně jsme s naším dnešním soupeřem neuhráli ani bod. Dnes jsme mu splatili ostudnou prohru ze září loňského roku 8:0, to ale bylo zcela jiné Hradištko, v zápisu jsem dohledal pouze šest pamětníků v jeho mužstvu. Utkání přihlíželo poměrně málo diváků na slánské poměry a doufejme, že na vině bylo studené počasí.