9.11.2014

SK Slaný – Union Cerhovice  5 : 1  ( 2 : 1 )

Sestava: Sedlák – Klusáček, Majtaník, Čablík (46.Kostovčík), Zíma – Tikovský, Rada (81.Suk), Kozák (71.Hansl), Volf (79.Stibor) – Stožický, Galbavý.  Chyběl pracující Pospíšil a doléčující se Kubaška.

Branky: 11. a 71. Stožický, 22. Majtaník,  48. a 84. Galbavý – 30. Mantlík

První příležitost ke vstřelení branky měli hosté. Ve 4.min. fauloval Klusáček Fulína před pokutovým územím, ale střela z 18 metrů skončila pouze na pevné, dobře postavené slánské zdi. V 11.min. získal na vlastní polovině hřiště míč Galbavý, pohotově vyslal vpřed Tikovského, jehož přesná přihrávka na nabíhajícího Stožického byla gólová a na střelu po zemi neměl vyběhnuvší Altman nárok. V 17.min. vytáhl dobrý zákrok domácí gólman Sedlák, když střelu Frydrycha dokázal vytěsnit na roh. Ve 22.min. však kopali roh domácí a Galbavý posadil míč na hlavu Majtaníka, který nikým neatakován mířil přesně a zvýšil na 2:0. V 26.min. přihrál po samostatné akci Volf Galbavému, jehož bomba prosvištěla těsně vedle Altmanovy brány. Ve 30.min. si na pěknou přihrávku naběhl Mantlík a dokázal s tečí prostřelit Sedláka a snížil na 2:1. Hlavičku Rady z 31.min. Altman kryl a v 35.min. brankáři hostů pomohli obránci, když dokázali zblokovat dvě střely zblízka. Ve 40.min. musel opět zasahovat Sedlák proti střele Mantlíka, kterou se mu podařilo vyrazit a opakovaná střela téhož hráče šla naštěstí mimo. V 41.min. Klusáček našel po pravé straně nabíhajícího Stožického, který dokázal překonat vybíhajícího Altmana a vystřelit na bránu, jenže míč skončil na tyči. Do druhého poločasu musel místo Čablíka, který utrpěl při hlavičkovém souboji šrám nad okem, nastoupit Kostovčík a předejdeme-li sled událostí, musíme říci, že svého spoluhráče nahradil výborně. Když v 48.min. Volf perfektně uvolnil Galbavého, který střelou podle brankáře zvýšil na rozdíl dvou branek, bylo v táboře domácího celku opět veseleji a nepřesnosti ze závěru prvního poločasu se vytratily. Střelec naší třetí branky pak tvrdě pálil na Altmana v 69.minutě, hostující brankář ale míč vyrazil. V 71.min. předvedli Tikovský se Stožickým parádní výměnu míče a posledně jmenovaný přidal přesné zakončení a zvýšil na 4:1. V 84.min. pak diváci viděli další fotbalovou parádu. Tikovský v tvrdém souboji získal míč, přiťukl jej Stožickému, ten přesně centroval od zadní lajny z pravé strany před Altmana, kde byl na správném místě zcela volný Galbavý a z metru musel zvýšit na 5:1.

V posledním domácím mistráku jsme divákům předvedli pěkný fotbal, i když po snížení stavu v první půli ukázali naši hráči opět svou horší tvář. Po změně stran jsme rychle odskočili opět na rozdíl dvou branek a hra se rapidně zlepšila. Před námi je poslední zápas na hřišti dosud neporažených Tuchlovic a z pozice vedoucího mužstva mohu napsat, že se na ten zápas všichni velice těšíme. Máme totiž „zázračné“ mužstvo, které dokáže šestkrát v řadě prohrát a vzápětí ve třech zápasech nasázet svým soupeřům dvacet branek.