6.10.2013

SK Sahara Vědomice  - SK Slaný  3 : 0   ( 0 : 0 )

V sedmém kole jsme zajížděli na utkání k soupeřkám do Vědomic. Na naší střídačce jsme nejprve odpočítávali první, pro nás většinou krizové, minuty. Po prvních 15. minutách hry jsme zjistili, že dnešní soupeř je pro nás hratelný. Vzhledem k jejich předchozím výsledkům nás nejspíše podcenili a tak až do 65. minuty jsme drželi bezbrankový stav  0:0. Bohužel v této minutě přišla nepříliš povedená střela od záložnice domácího týmu z prostoru velkého vápna, která však překvapila i naši brankářku a trochu smolně jsme obdrželi první branku utkání. Náš tým se však nesložil, děvčata byly chvíli jako opařená, ale díky stále výborné obraně jsme v tuto krizovou dobu neinkasovali. Soupeřky si na chvilku vymohli tlak, opět i díky občasné výpomoci sudího. I my jsme je však dokázali ohrozit. Jednu z největších šancí promarnila nově příchozí a skvěle hrající hráčka - Monika Novotná, která je v našem týmu velikou posilou střední řady. Její přítomnost ve středu zálohy byla citelná, hra se oživila a již jsme neztráceli tolik balónů ve středu pole a navíc dokázala podpořit i naše útočné akce. Její střela sice neskončila brankou, avšak povzbudila náš tým a naši hru, kterou jsme vlastně vnutili soupeři již od začátku utkání. Bohužel došlo i k menšímu zranění záložnice I. Patřičné, která po souboji o balon dostala od domácí hráčky loktem do hlavy a byla sražena na zem. Po tomto zákroku ji trenér raději vystřídal, aby si mohla v klidu odpočinout. Tuto situaci jsme ustáli a naopak jsme si vytvořili několik šancí. Tou další byla obrovská šance další, nově příchozí hráčky – Magdaleny Broumové, avšak její tvrdá střela šla nad branku domácích. Bohužel, dle pravidla nedáš – dostaneš, jsme po zmatcích v našem obranném pásmu v 87. a 89. minutě obdržely další dvě branky. Takže zápas skončil za stavu 3:0 pro domácí Vědomice.

Je to velká škoda, zcela jistě jsme mohli odvážet minimálně 1 bod z hřiště soupeře, avšak nám štěstíčko nepřálo a po několika našich chybách bylo smolně rozhodnuto. Realizační tým žen byl velice spokojen s průběhem zápasu. Naši hru jsme vnutili soupeři a po většinu zápasu jsme si drželi naše tempo. Děvčatům jsme poděkovali za skvělý výkon a tímto jim ještě jednou děkujeme. Jsme rádi, že konečně začali předvádět to, co umějí a co se jim snažíme vysvětlit. Jak již bylo zmíněno, jsou velice znát nově příchozí posily, díky kterým snad dokážeme ještě sebrat soupeřům nějaké body a konečně se snad odlepíme i ode dna tabulky.

To však není vše, bohužel nás následovala ještě jedna smutná chvilka. A to, když nám před odjezdem omdlela již jmenovaná Ivča Patřičná. Pro jistotu jsme přivolali RZS, která však vlivem nedostatečného informování dorazila asi po 10minutách a ještě ke všemu přijeli bez lékaře a jako bonus se chovali velmi nepříjemně, jako bychom jim byli na obtíž. S Ivčou odjela do nemocnice, jako doprovod a dohled i vedoucí týmu, p. Šárka Tučková. Po sérii vyšetření byla Ivča propuštěna domů s konstatováním lehkého otřesu mozku a tak zpět do Slaného dorazily obě členky týmu kolem 18.hod.

Sestava:

Abbrentová – Jandová, Tučková L., Rochlová, Ryšavá – Kunrtová, Cvrková (Kutílková ~75min), Patřičná I.(Steinbrecherová ~70min), Novotná, Patřičná K.(Broumová ~60.min) – Dvořáková (Hubáčková ~85min.)

Připraveny:

Čepeláková (B), Špalková, Jankovičová,

Další utkání sehrajeme konečně na domácí půdě v neděli, 13.10.2013 od 10:30hod. proti soupeřkám ze Sokola Brozany. Pokud se chcete pobavit, odreagovat a udělat si hlad před nedělním obědem, určitě se přijďte podívat na fotbalový stadion SK Slaný. Jste srdečně zváni, budeme rádi, když nás doma podpoříte.