7.6.2014

LFC Ústí nad Labem – SK Slaný  5 : 5 ( 3 : 3 )

K poslednímu zápasu sezóny jsme zajížděli na půdu předposledního týmu tabulky. A to se nám málem stalo osudným, protože už od začátku jsme s domácími měli nemalé trable. Naše ženy nejspíše podcenily soupeřky a k zápasu přistoupily vlažně, za což byly po 10.min. hry potrestány brankou, když se soupeřky za pomoci tří přihrávek dostaly před naší brankařku, kde se střelou podél naší brankářky nemýlila domácí útočnice – 1:0 pro domácí. Ani tato branka naše ženy „nepovzbudila“ k lepšímu výkonu, přestože po dalších pěti min., tj. v 15.min. srovnává stav hry Landesková po akci ve velkém vápně – 1:1. Jak jsem psal, ani obdržená branka nás neprobudila a tak po chvilce hry se opakuje úplně stejná akce, jako při první brance a tak znovu prohráváme -2:1. Na to reaguje opět Landesková, která srovnává na 2:2. Třetí branku zápasu dostáváme po chybě vystřídané brankařky, která neudržela střelu domácí hráčky a domácí brankychtivé útočnice tak zvyšují na 3:2. Nám se do konce poločasu daří vstřelit ještě vyrovnávací branku a to z nohy Lenky Tučkové. A tak první poločas končí za stavu 3:3.

Do druhého poločasu již naše ženy vstupují aktivněji, přesto se opakuje podobný styl jako v prvním poločase. Opět prohráváme po nešťastném ťukanci v našem brankovišti, kdy se míč dostal do branky naší vlastní vinou. Na to reaguje I.Patřičná krásnou střelou z hranice velkého vápna, která zapadla do pravého horního rohu domácí branky – 4:4. Po dalších asi 20 min. hry se skóre opět mění a opět prohráváme po pěkné akci domácích – 4:5. Na to ještě reagujeme v závěrečném tlaku, asi 2 min. před koncem utkání, kdy jsme lepší než soupeř a krásnou střelou z 20m se prosazuje Erbová – srovnáno a my si odvážíme těžce a zbytečně vydřený, přesto šťastný bod za remízu 5:5.