27.4.2014

SK Slaný – TJ Baník Souš   3 : 3  ( 0 : 2 )

První poločas začali aktivněji hosté, když zazlobili několika nepříliš podařenými akcemi. Již od počátku utkání bylo vidět, že soupeř se spoléhá pouze na hru všech třech hráček z druhé ligy se střídavými starty. Nebýt těchto hráček, nejspíše by se Baník nacházel na jiné tabulkové příčce, než je doposud. Celá hra Souše spočívala ve střelách z velkého vápna a jejich dobíháním. S většinou z těch pár střel, ke kterým se soupeř dostal si úspěšně poradila naše brankařka, která chytala teprve druhý (!) zápas své fotbalové kariéry a musím uznat, že si vedla úspěšně. I přesto se hostům podařilo vstřelit v prvním poločase dvě šťastné branky. První po chybě naší zálohy a následné prudké střele z pravé strany od zkušené hráčky – 0:1. Druhý gól padl po chybě naší obrany, která nepokryla volnou hráčku střílející z velkého vápna. Tato střela nešťastně proletěla rukavicemi naší brankařky – 0:2. Následovalo ještě pár nevalných šancí hostujícího týmu, které však nemohli ohrozit naší branku. Naše děvčata si během první půle vytvořila také několik zajímavých šancí, avšak je nedokázaly proměnit. Buď je ukryly do rukou soupeřovy brankařky, nebo ani netrefily branku. První půle, která se lépe vydařila hostujícímu celku tak končí za stavu 0:2 pro soupeře.

Do druhé půle jsme trošku obměnili tým a upravili sestavu, což bylo na hřišti znát. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a s chutí zvrátit stav zápasu. Prvních 15 minut druhé půle jsme se však opět nemohli trefit do branky soupeře. Pak přišla chvíle, kdy na polovině hřiště zůstala hostující hráčka a rozhodčí odpískal přerušení ve chvíli, kdy byl balon v autu, přesto si jej po ošetření hráčky vyžádal a nařídil nám, vrátit balon soupeři. To udělala domácí Lenka Tučková, která nakopla balon z poloviny hřiště na branku soupeře, kde se celé situaci dostatečně nevěnovala hostující brankářka. Podcenila letící balon, ten ji přeskočil a padl do branky, kterou rozhodčí uznal – snižujeme na stav 1:2 pro hostí. Tímto momentem se hra na hřišti mění, jsme aktivnější a hrajeme fotbal. Po několika akcích se dostáváme do velké šance, kdy po kombinaci ve středním pásmu dostává pas do běhu domácí Landesková a prudkou střelou pod břevno uklízí míč do branky soupeře – srovnáno 2:2. Krásná akce už ze středu hřiště, kdy jsme si ze soupeřek udělali překážkovou dráhu. Pak se dostává do hry nervózní soupeř. Po našem zbytečném faulu před velkým vápnem se ke střele opět staví zkušená hráčka se střídavými starty. Domácí hráčky vytvořily zeď, avšak hostující hráčka tuto zeď krásně obstřelila a míč uklidila do šibenice naší branky, aniž by naše brankařka stihla jakkoli zareagovat. To nás nabudilo ještě více, měli jsme asi 15min. na vyrovnání. Po dalších asi pěti minutách hry se dostáváme do vápna soupeře, kde je skluzem faulována domácí Landesková – nařízena penalta. K té se staví sama faulovaná hráčka a přízemní střelou uklízí míč do branky hostí – srovnáno 3:3.

Více informací ze zápasu na:

Foto najdete zde:

romanmares.rajce.idnes.cz/

Nyní se budeme soustředit na soupeře z Vědomic, který má dle našich informací také posily ve formě střídavých startů, opět z druholigové Krupky. Uvidíme tedy, jak s nimi dokáží naložit. Přijďte se také podívat a podpořit nás proti tomuto stylu hry. Výjimečně hrajeme opět doma, opět v neděli – a to 4.5.2014 od 14hod. Budeme se těšit.