19.10.2013

SK Pavlíkov – SK Slaný 6 : 0  ( 3 : 0 )

Výjimečně, v sobotu 19.10.2013 jsme se chystali k zápasu na horké půdě favorita z Pavlíkova. Zpočátku cesty však byla nálada v autobuse lehce pokažená. A to proto, že se nás na zápas sešlo přesně jedenáct (11) ! S takto oslabenou sestavou jsme dorazili do Pavlíkova, avšak jsme alespoň v řadě fanoušků byli posíleni o tehdejší internacionálku, p. Hanu Macákovou, čehož si vážíme. Dokonce jsme ji chtěli zařadit do sestavy, avšak se nám nepodařilo ji přesvědčit : ).

Bohužel, tím že jsme museli slepit sestavu tak, jak to šlo, tak jsme postavili nestandartní tým, kdy některé dámy hrály na postech, které předtím nikdy nezkoušely. Některým to sedlo a zjistili jsme jejich další možnosti, u některých však bylo znát, že jim post úplně nesedl.

První, rychlou branku jsme obdrželi již ve 2. minutě, kdy bylo znát, že se dámy se svými posty teprve seznamují. Pak se hra lehce zlepšila, děvčata se rozehrála a snažila se hrát naši hru. Avšak již od počátku zápasu bylo vidět, kdo je na hřišti pánem a kdo ovládá balon. My jsme samozřejmě zvolili defenzivní styl hry, což se nám snad dařilo, přesto jsme do konce prvního poločasu obdrželi ještě dvě branky. Takže první poločas skončil za stavu 3:0 pro Pavlíkov. Za tento stav jsme však byli rádi, jelikož Pavlíkov hrozil daleko více, než dokázali proměnit. Během druhého poločasu pokračovala opět technická hra zkušených pavlíkovských hráček. Naše děvčata se snažila se zkušeným soupeřem držet krok, přesto jsme však do konce zápasu obdrželi ještě další 3 branky, takže celkový stav zápasu – 6:0 pro domácí zkušený tým.

Co k zápasu napsat? Snad jen to, že soupeř měl podobně slepenou sestavu jako my, jen měl výhodu zkušených hráček se střídavými starty, což jim však nevěstí nic dobrého do budoucna. Nám k celkovému výsledku nakonec pomohla technicky založená hra Pavlíkova, kterou se sami obírali o balony. Kdyby soupeř více střílel a trefoval naši branku, nejspíše by skóre vypadalo trochu jinak. Musím pochválit výkon naší brankářky, která nastoupila po delší době a ihned se vrátila do svého tempa, čímž nás podržela. Jsme rádi, že jsme v tomto duelu mohli vyzkoušet některé hráčky i na jiných herních postech a že si zahrály i dámy, jenž běžně nehrají v základní sestavě týmu. Zde si mohly samy vyzkoušet, jaké to je a zda na to fyzicky mají.

Sestava:

Čepeláková – Jandová, Rochlová (= Vanišová), Tesárková, Patřičná K. – Jankovičová, Kunrtová, Dvořáková, Černá – Mikolášová, Špalková

Několik málo fotek a video ze zápasu budou vloženy do fotogalerie.

Více info opět na našich stránkách:

Nyní mi nezbývá, než vás všechny pozvat na náš další zápas na domácí půdě a to proti skvěle hrajícímu týmu z Kostomlat pod Milešovkou. S tímto soupeřem sehrajeme předposlední domácí zápas v neděli 27.10.2013 a to od 10:30hod. na stadionu SK Slaný. Budeme rádi, pokud nás přijdete na tento těžký zápas podpořit. Budeme se těšit, všichni jste zváni.