15.9.2013

FK Mělník „B“ . SK Slaný  2 : 1 ( 1 : 0 )

Ve třetím kole jsme za nevlídného, deštivého počasí zavítali na umělý povrch soupeře do Mělníka, proti jejich „B“ týmu. Na zápas jelo celkem 19 natěšených žen a k tomu asi 10 našich fanoušků. Zápas probíhal velmi slušně, hra se přenášela na obě strany hřiště, avšak naše hráčky se přizpůsobily soupeřkám a nedržely se domluvené taktiky. To se projevilo asi po 20 minutách hry, kdy jsme obdrželi první branku – 1:0 pro domácí. To se projevilo na hře našeho týmu, kdy děvčata znervózněla a dělala mnoho zbytečných chyb, avšak se nám podařilo udržet stav 1:0 do konce prvního poločasu.

Druhý poločas jsme začali v obměněné sestavě, což bylo již od začátku trošku znát. Oživila se hra útoku, zpevnila se obrana a děvčata konečně začala hrát dle pokynů trenérů. Přesto jsme po rychlé akci soupeře a střele od velkého vápna k levé tyči opět inkasovali – 2:0 pro Mělník. Ale naše děvčata hru nevzdala a to se projevilo hlavně v posledních 25 minutách hry. Za deštivého počasí se děvčata jakoby probrala a začala hrát. Vytvořili jsme na soupeře velký tlak, tlačili jsme a ostřelovali branku, avšak jsme se smolně nedokázali trefit. To se pak podařilo asi po 35 minutách druhého poločasu, kdy po levé straně utekla záložnice Kunrtová a střelou k pravé tyči prostřelila brankářku soupeře – sníženo na 2:1. Měli jsme několik dalších šancí, avšak ani ty jsme nedokázali využít a těžit z nich. Bohužel se nám do konce zápasu nepodařilo vyrovnat a tak si z Mělníka odvážíme nešťastnou porážku 2:1.

Můžeme říci, že nás v tomto zápase provázela smůla. Nejprve nám omarodily základní kameny sestavy – Růžičková, Ryšavá a navíc jsme ihned na začátku hry (cca 2min.) přišli o obránkyni Tesárkovou. Navíc musíme politovat výkon rozhodčího, který zápas děvčatům svým výkonem vysloveně zkazil. Ale i přes to všechno jsme s výkonem našeho týmu spokojeni. Sahali jsme minimálně po remíze, avšak nám nebylo přáno a tak se pokusíme získat body jinde.

Hlavní je, že nedošlo k žádnému dalšímu zranění. Takže doufejme, že se nám marodi brzy uzdraví a my nastoupíme k dalšímu domácímu zápasu již v plné sestavě a potrápíme tak soupeřky z Ervěnic. Ty přivítáme doma ve Slaném v neděli od 14:00hod. Takže pokud nevíte, co dělat po nedělním obědě, přijďte se podívat na náš zápas. Všichni jste srdečně zváni.

Sestava:

Abbrentová – Tesárková (Polanecká ~2.min.),Rochlová [Vanišová], Tučková L., Jandová (Sedláčková ~ 70.min.) – Patřičná K. (Cvrková – od 2.poločasu)., Steinbrecherová, Patřičná I., Kunrtová – Mikolášová (Dvořáková ~25.min) , Hubáčková (Patlevičová – od 2.poločasu)