22.9.2013

SK Slaný – TJ Ervěnice  8 : 0 ( 5 : 0 )

4.kolo fotbalové divize se hrálo ve Slaném v neděli 22.9.2013. Na domácí půdu k nám přijel ženský fotbalový tým z Ervěnic. Již od počátku nám bylo jasné, že to nebude lehký zápas a s tím jsme do zápasu vstupovali. Bohužel, už ve 2.minutě jsme však nešťastně inkasovali, což náš tým rychle rozhodilo a než se ženy stačily vzpamatovat, tak do naší sítě padly ještě další 2 rychlé góly. Mezitím bylo nutné vystřídat špatně rozcvičenou Sedláčkovou, kterou nahradila Tesárková. Pak se hra trochu uklidnila, přesto jsme od skvěle hrajícího soupeře obdrželi do konce poločasu ještě další 2 branky. Druhý poločas začal trochu klidněji, přesto jsme však zhruba po 10. minutách hry inkasovali branku na 0:6 ve prospěch soupeře. Pak přišla velice nešťastná náhoda, kdy se naše obránkyně Lenka Tučková srazila při hlavičkovém souboji s útočnicí soupeře. Po této nešťastné nehodě zůstala ležet na zemi, otřesena a s bolestí hlavy a ucha. Soupeřka si stěžovala pouze na bolest hlavy, ale úder zvládala znatelně lépe. Naši hráčku nakonec (po určitých problémech) odvezla RZS do nemocnice na vyšetření. Mezitím se skóre neměnilo, takže dalších asi 20min. se hra převalovala ze strany na stranu, avšak bez extra akce na obou stranách. Pak, asi v 80min. si soupeřka došla záhadně pro pokutový kop do našeho vápna. Následoval tedy pokutový kop, přičemž se soupeřka nemýlila a kop s přehledem proměnila. Stav 0:7 pro Ervěnice. Poslední gól padl zhruba 5min. před koncem zápasu po perfektní souhře ervěnických děvčat a naší absolutní neaktivitě.

Bohužel, tento zápas jsme, jako tým, zcela propadli. Děvčata vůbec nehrála to, co měla. Pokud bychom se k zápasu postavili jinak, nemuselo by skóre vypadat tak hrozivě. Přesto je nutné pochválit výkon soupeře, který předváděl moc pěkný fotbal. Nám nezbývá, než se z našich chyb poučit a pořádně se připravit na další podobné zápasy.

Sestava:

Abbrentová – Cvrková, Rochlová, Tučková L (Ryšavá~70.min)., Jandová – Sedláčková (Tesárková ~5min.), Steinbrecherová, Patřičná I., Dvořáková – Polanecká, Špalková (Mikolášová~80.min)

Další zápas nás čeká na půdě podobného soupeře, a to na hřišti Baníku Souš, kam zajíždíme v neděli 29.9.2013. Zápas začíná v 16.30hod.