V sobotu 10.5.2014 sehrála naše děvčata další z těžkých zápasů. Ačkoli jsme to původně ani nepřepokládaly a vše vypadalo jako rovný souboj mezi týmy z posledních pozic tabulky, vyhrotil se zápas do neuvěřitelných výšin. Na umělém povrchu jsme kapitulovali jako první v 10.min., kdy nás po zásluze za faul rukama potrestaly domácí hráčky. Po trestném kopu z nějakých 25 metrů se míč odrazil k domácí hráčce, která se nemýlila a podařenou trefou přestřelila celou skrumáž i samotnou brankařku – 1:0. Hra pokračovala v rychlém tempu, šance se střídaly na obou stranách. My se gólově prosazujeme v 18.min., po autovém vhazování se míč dostává ke zraněné Landeskové, která i přes svou zdravotní indispozici skvěle zatáhla míč do vápna a krásně přehodila domácí brankařku – srovnáno 1:1. Ve 20.min. se odehrává nejkrásnější akce zápasu – z naší poloviny jsme se nádhernou akcí plnou přihrávek dostali až do vápna domácích, kde se po poslední nevydařené přihrávce dostává k míči znovu Landesková a zkušeně jej uklízí k pravé tyči domácí branky – zaslouženě vedeme 1:2. Avšak o  půl minuty později, po rozehrávce domácích se do hry jako 12.hráč ve dresu domácích dostává rozhodčí, p. Tomáš Harazím a to teprve začala nevídaná komedie na hřišti. Nesmyslné a vymyšlené fauly, tvrdá hra, skluzy zezadu bez jakéhokoli potrestání, držení, ohled na našeho pomezního atd. Ve 40.min. vše vyvrcholilo prošlápnutým kolenem naší hráčky, čemuž se však rozhodčí nehodlal věnovat a hru nechal běžet dál až do chvíle, než nás donutil zakopnout balon s tím, že on nesmí přerušit hru (?!?).Tímto excesem končí první poločas za stavu 1:2 pro nás.

Ve druhém poločase jsme byli opět tvrdě atakováni, z faulů na nás byla pískána sotva pětina z nich. Kdežto náš jakýkoli herní zásah byl pískán a domácí tak měli doslova fůru standartek. Přes všechny tyto situace jsme dokázali pojistit naše vedení, kdy z poloviny hřiště utekla zdravotně indisponovaná Landesková a po průchodu přes tři hráčky krásně zakončila na vzdálenější tyč soupeřovy branky – zvyšujeme na 1:3. A nyní teprve začíná „sranda“. Jako odměnu za třetí branku obdržela Landesková ránu loktem do zad, na kterou reaguje rozhodčí pouze přerušením hry, bez jakékoli karty. Stalo se tak po výkopu od naší branky, kdy do Landesková naběhla soupeřka loktem. Nervózní domácí trenér stále sprostě okřikuje členy našeho realizačního týmu, hádá se s naším pomezním, trenérem a ještě stíhá sprostě nadávat vlastním hráčkám, když nevědí, jaký míč podat rychle do hry. I pan rozhodčí si uvědomuje, že se mu nedaří zvrátit stav utkání tak, jak by chtěl. A tak pomáhá tlačit na branku hostí, což se mu po naší dobré a vyrovnané hře daří až v 76.min., kdy po společné hře tělem upadá domácí hráčka na hranici vápna. V tu chvíli rozhodčí vehementně nařizuje penaltu, k níž se nechce postavit žádná domácí hráčka. Po minutě rozhodování se na ni nakonec postaví a štastně se trefuje těsně nad ruce naší brankařky, která si sice sáhla na míč, ale nedokázala jej vytěsnit nad branku – sníženo na 2:3. Od této chvíle se snažíme jen dohrát zápas, rozhodčímu se nepodařilo dotlačit zápas k výhře domácích, takže si odvážíme výhru 2:3 a zasloužené 3 body. Nebýt výše popsaných problémů, věřím, že by se v sobotu hrál hezký fotbal z obou stran a to jak pro týmy, tak pro diváky.

Pokud se chcete dozvědět více „pikantností“ ze zápasu, doporučuji přečíst si reportáž na našich stránkách:  http://zeny-sk-slany.webnode.cz/

Nyní bych rád pozval všechny fanoušky a návštěvníky na náš zápas proti jednomu z nejtěžších soupeřů – proti SK Pavlíkov. Tým využívající hráček hrajících druhou ligu se u nás ve Slaném představí v neděli 18.5.2014 od 14hod. Přijďte nás podpořit a podívat se na pěkný, technický fotbal. Věříme, že Pavlíkov předvede fotbal a ne nějaký bojový zápas jako dosavadní týmy.