24.5.2014

SK Votice – SK Slaný  1 : 2  ( 0 : 2 )

Sestava Slaného :  Jochman – Klusáček (70.Čablík), Kostovčík, Kubaška, Kuba – Stibor, Rada (85.Pospíšil), Mašek, Volf – Galbavý – Stožický (90.Nykl).

Branky:  89. Štork – 30. Stibor, 35. Stožický.

V 7.min. kryl Jochman střelu Šlejmara a v 11.min. si náš gólman připsal skvělý, pohotový zákrok po rohu domácích, když zblízka hlavičkoval Homolka. Na druhé straně první náznak šance přišel až v 25.min., ale Stožického hlavička šla mimo tyče. Po půlhodině hry jsme viděli první pěknou akci našeho mužstva. Na jejím počátku byl Galbavý, který po levém křídle vyslal vpřed Volfa, jehož prudký centr před bránu domácích našel nabíhajícího Stibora, který z první a zblízka trhal síť za brankářem Soukupem. Pět minut nato bylo na naší straně ještě veseleji. V 35.min. získal míč u lajny na vlastní polovině hřiště míč Galbavý, elegantně se zbavil dvojice bránících hráčů a postupoval sám na Soukupa, celou svoji parádní akci vyšperkoval přihrávkou na nabíhajícího Stožického, který střelou na zadní tyč překonal nešťastného Soukupa podruhé. Domácí brankář do té doby nemusel řešit ani jednu jedinou nebezpečnou situaci před svojí brankou a už lovil dvakrát míč ze své sítě. Zde můžeme poznamenat, že také po zbytek zápasu příliš práce neměl. Ve 40.min. Jochman podběhl centr a Homolka obloučkem poslal míč do břevna. Ve 42.min. poněkud nešikovně fauloval Kuba zhruba 18 metrů před naší bránou. Tk ze slibné pozice poslal domácí hráč nad bránu. Po změně stran domácí mužstvo přidalo na obrátkách a hrálo se více na naší polovině hřiště. Ve 49.min. Viskup centroval a míč proletěl mezi všemi hráči celým naším pokutovým územím, aniž by jej kdokoliv zasáhl. Dvě minuty nato sebral míč vítr a centr z levé strany skončil podruhé v zápase na našem břevnu. V 59.min. Viskup protáhl Jochmana, ale míč nakonec  šel těsně vedle. Vyčerpaného Klusáčka pak střídal v 70.min. Čablík a také Rada měl již zápasu plné zuby, nejprve opustil hřiště na nosítkách a po ošetření a návratu na plac byl v 85.min střídán Pospíšilem. V 89.min. po nedorozumění mezi našimi obránci střílel přesně Štork a snížil na 2:1. Rozhodčí nastavoval tři minuty a domácí se tlačili před Jochmana, ale vyrovnání jsme nepřipustili.

Naši hráči dnes na podmáčeném trávníku bojovali nadoraz a získali tři body. (naposledy jsme venku bodovali v 1.kole v Loděnici). Z mužstva soupeře zaujal Budil, který fantasticky hází všechny auty na polovici soupeře a prudké míče z jeho rukou létají až před brankáře.  Stopera pak ve Voticích hraje liberecký exligista Martin Čupr, který se před zápasem srdečně zdravil s naším Radou (hráli spolu za mládežnickou reprezentaci). Další dva zápasy hrajeme na domácím hřišti a ztrátu bodů si nemůžeme dovolit.