3.5.2014

SK Slaný – Slovan Velvary  6 : 2  ( 3 : 0 )

Sestava SK : Jochman – Klusáček, Kubaška, Čablík, Zíma – Stibor (86.Jung), Galbavý (90.Hořejší), Rada (66.Pospíšil), Volf – Mašek (71.Mrština), Stožický. Připraven náhradní gólman Dlouhý.

Branky: 24. a 39. Volf, 43. Galbavý pen., 49. Rada, 64. Stibor, 65. Stožický – 74. Mucha, 90. Vošmera.

Jako první se do zakončení dostali hosté, bylo to ve 4.min., když po rychlé kombinaci zakončoval Šimeček a náš brankář Jochman si připsal úspěšný zákrok. Ve 13. min. z úhlu střílel Letko, ale míč se nakonec  mezi tři tyče nevešel. V 17.min. si Volf předkopl  při samostatném úniku míč z výhodného  střeleckého úhlu a tak Majtaník vyrazil jeho ránu na roh. V 18.min. Maškův pokus vykopl z brány jeden z obránců Velvar. Ve 24.min. byl faulován před pokut. územím soupeře Galbavý . Tk z pravé strany pak kapitán domácího celku Volf přetavil střelou „a la Panenka“ ve vedení 1:0. (Pamětníci vědí: nepříliš prudká střela přes zeď padá na brankovou čáru k tyči a gólman je bezmocný.) V 27.min. se pak Volf vyznamenal při obranném zákroku, když těsně před dobíhajícím hráčem Velvar uklidil ve skluzu míč do bezpečí. V 28.min. centroval z levé strany Stožický, velvarský obránce pak nešikovným zákrokem naservíroval míč Stiborovi, jenže ten střílel vedle. Ve 33.min. předvedl na druhé straně minelu Čablík. Do sólového nájezdu se dostal Letko, Jochman však skvělým zákrokem odmítl vyrovnání. Ve 39.min po faulu na Stožického se Volfovi opět naskytla možnost rozehrát trestný kop. Majtaník sice tentokrát na míč dosáhl, jenže po odrazu od obránce nebo od tyče?, se míč dostal za jeho záda podruhé. Ve 40.min. po pěkné kombinaci slánského mužstva šel sám na Majtaníka Mašek. Brankář Velvar našeho útočníka fauloval, dostal za svůj zákrok červenou kartu a byla nařízena penalta. Podivínského pak překonal s jistotou Galbavý a Slaný vede 3:0. V poslední minutě první půle Jochman skvěle vyrazil trestný kop Muchy a v nastaveném čase zlikvidoval parádním zákrokem další střelu velvarského kapitána, když dorážku ze slibné pozice poslal Válek nad. Ve 49.min. hosté chybovali v obraně, míč se dostal k Radovi a ten před Podivínským nezaváhal – vedeme 4:0. V 64.min. vymyslel Galbavý parádní finálovku mezi obránce na nabíhajícího Stibora, který překonal Podivínského a zvýšil již na 5:0. Minutu nato se Stibor zhostil role nahrávače, z pravé strany našel volného Stožického, který stanovil přesnou střelou stav skóre na 6:0. Pak se dostali ke slovu také hosté, nejprve snížil v 74.min. Mucha, v 81.min. hlavičkoval zcela volný Balcárek, jenže bránu minul a  na konečných 6:2 dal se štěstím tečovanou střelou Vošmera.

Přesto, že Velvary jsou bodově zcela někde jinde, než naše mužstvo, vzájemné účty máme v letošní sezóně srovnány. Stejným poměrem nás na podzim dokázali velvarští porazit, dokonce i poločasový výsledek je totožný. Ziskem třech bodů jsme opustili poslední místo v tabulce, nicméně „namočeni“ v sestupových vodách zůstáváme i nadále. Radost nám dnes udělali po zranění navrátilci do sestavy mladý Pospíšil a střelec Hořejší a také výhry středočeských mužstev v divizi, kterým ve Slaném moc fandíme. Příští týden zajíždíme v neděli do Rakovníka, který na jaře hraje skvěle a jde za postupem do krajského přeboru. (Z devíti zápasů jediná remíza ve Hvozdnici a osm vítězství  při celkovém skóre 28:6.)