5.10.2013

Slovan Velvary – SK Slaný  6 : 2  (3 : 0 )

Sestava SK : Dlouhý – Kejmar (28.Jirmann), Čablík, Kostovčík, Kuba – Pospíšil, Majtaník (46. Volf) – Klusáček, Mrština, Kozák – Pokorný (46.Nykl).

Branky:  9.Mucha, 17.Havrda, 25.Klempt, 69.Balcárek, 70.Šimeček, 76.Kostovčík (vlastní) – 57.Kuba, 74.Nykl.

První okénko v naší obraně jsme vyrobili ve 4.min. To si za stopery naběhl Havrda, naštěstí však zakončil svůj únik střelou nad Dlouhého branku. V 9.min. pak Kejmar při liknavé rozehrávce ztratil míč, ten se dostal k Muchovi, který nabídnutou šanci přetavil přesnou střelou ve vedení domácího celku na 1:0. V 17.min. se ze střelce změnil střelec Mucha v přesného nahrávače a Havrda si po jeho kolmici  pohrál s bezmocným Dlouhým i s naším obráncem a vsítil na 2:0 pro Velvary. Ve 23.min. kopal TK Mrština po faulu na Pokorného, jenže bránu netrefil. Nejhezčí gól zápasu pak viděla hrstka diváků v 25.min. To si centr zpracoval Klempt na prsa a na jeho následnou střelu neměl Dlouhý nárok. Ve 44.min. Balcárek nastřelil tyč Dlouhého branky. Do druhé půle nastoupil místo nevýrazného Pokorného do útoku Nykl a zraněného Majtaníka nahradil Volf. Ve 47.min. pěknou kombinaci Kozáka s Nyklem zakončoval ve slibné pozici Mrština, ale míč poslal těsně vedle. Dvě minuty nato byl vyloučen po druhé žluté Klusáček. V 57.min. Kozák přihrál nabíhajícímu Kubovi, který z úhlu prostřelil Majtaníka a snížil na 3:1. Minutu nato na druhé straně Dlouhý zmařil únik Havrdy. V 59.min. Majtaník Mrštinovu střelu vytěsnil na roh a v 62.min. Mrštinův TK skončil na tyči a dvě dorážky Majtaník vykryl na rohový kop. Ač v oslabení, byli jsme po druhý poločas lepším mužstvem, jenže pak opět udeřili domácí. V 69.min. po centru zprava v souboji důrazný Balcárek dostal míč do sítě a zblízka zvýšil na 4:1. Tentýž hráč pak o minutu později vybojoval míč pro Šimečka, který dal na 5:1 pro domácí. V 74.min náš nejlepší hráč Pospíšil pak zakončil svůj průnik po levé straně přesnou finálovkou na volného Nykla, který nemohl nedat a snížil na 5:2. V 76.min. po centru z pravé strany ve snaze odkopnout míč, si dal Kostovčík vlastence a podtrhl účet zápasu na 6:2 pro domácí. Poslední brankářský zákrok si v 84.min. připsal Majtaník, když vytěsnil Kozákův TK na roh.

Další vysokou prohru utrpěl náš tým ve Velvarech. Za domácí nemohl od začátku nastoupit kanonýr Letko a během první půle musel odstoupit ze hry špílmachr Mucha a také stoper Kůrka. Náš tým pak oslabilo odstoupení Majtaníka a vyloučení Klusáčka. Nastoupit nemohl  z minulého zápasu zraněný Herák, pracující Zíma a další dlouhodobě zranění hráči ( Hořejší, Mašek, Jochman a Cimrman).