2.11.2013

FK Ferkom Týnec nad Sázavou  - SK Slaný  3 : 2  ( 2 : 0 )

Sestava SK : Jochman – Kuba (81.Čablík), Majtaník, Jirmann, Zíma (86.Nykl) – Stibor (70.Volf), Pospíšil, Herák, Kozák – Mrština, Hořejší.

Branky: 4.Radačovský, 21.Kolář, 85.Skála – 60.Hořejší, 74.Volf.

Ve 3.min. zápasu se před domácího brankáře Vašáka dostal Herák, jenže v okamžiku přihrávky nebo střely podklouzl a míč skončil v rukách gólmana. Minutu nato domácí získali standardku, přetažený centr vrátil jeden z hráčů na přední tyč a tam volný Radačovský hlavou poslal míč do naší sítě. Opět začátek jako hrom a prohráváme 1:0. V 6.min. si navíc za řečnění vykoledoval žlutou kartu Mrština a když se v 11.min. domnívala většina našich hráčů, že se po faulu na pronikajícího Hořejšího měla kopat penalta, byla koncentrace na hru u našich hráčů tatam. Ve 13.min. utekl Popelka po levém křídle Kubovi, naštěstí jeho akci chybělo zakončení. V 21.min. přišla druhá standardka domácích a po neskutečném chaosu v našem pokutovém území, kdy skákající míč několikrát dopadl na zem, se nejlépe zorientoval Kolář a zvýšil na 2:0. Ve 30.min. z úhlu vyzkoušel Jochmana Stejskal, ale náš brankář byl připraven. V poslední minutě první půle se opět po standardce objevil před Jochmanem Popelka, ale mířil vedle.  O přestávce trenér naše hráče povzbuzoval k otočení skóre a nabádal je k aktivní hře dopředu. Hráči vyslyšeli jeho slova a domácí tým jsme dostali pod tlak a přišly také naše šance. Ve 49.min se zbavil Mrština obránce, odcentroval před bránu, ale Hořejší na míč těsně před brankářem nedosáhl a ten jej stačil vyrazit. V 57.min. se do šance dostal Kuba, ale nedokázal nakonec pořádně vystřelit. V 60.min. domácí za cenu žluté karty zastavili průnik dnes velmi aktivně a dobře hrajícího Heráka a TK posadil Mrština na hlavu Hořejšího, který snížil na 2:1. V 68.min. Kozákův vysoký centr domácí brankář s obtížemi vytlačil přes břevno na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval gólově Hořejší, ale Vašák superzákrokem míč směřující k jeho levé tyči vyrazil. V 72.min. TK Kozáka poslal Hořejší hlavou jen těsně vedle. V 74.min. si střídající Volf naběhl na přesný pas Zímy, dokázal si najít mezi obránci prostor ke střelbě a po jeho ráně, ač si Vašák na míč sáhl, skončil míč v domácí síti a je srovnáno na 2:2. V 77.min. Herák efektně uvolnil Volfa, jenže ten svůj lob ze slibné pozice poslal mimo tyče. V 78.min. Mrština vystihl malou domů, jenže nestačil ve skluzu  před Vašákem míč poslat za jeho záda. V 82.min. šel zleva na Vašáka Kozák, ale svou střelou dal brankáři vyniknout a získali jsme pouze roh. V 83.min. se před Vašákem objevil Herák, ale dotlačit míč do sítě rovněž nedokázal. V 85.min. se domácí dostali po dlouhých minutách před Jochmana a to tak, že sedmatřicátník Skála utekl našim obráncům, kteří v tu chvíli chtěli zcela nepochopitelně hrát ofsajdsystém a střelou na zadní tyč dal na 3:2 pro Týnec. Domácí pak zahrozili ještě jednou, ale Jochman si připsal úspěšný zákrok po střele z úhlu.

K zápasu do Týnce jsme dorazili po strastiplné cestě s mírným zpožděním oproti normálu. (uzavřený tunel na pražském okruhu kvůli autonehodě a nečekaná a nepříjemná objížďka před Týncem po velmi bídných silnicích) V dnešním utkání jsme chtěli bodovat, domácí tým je nejslabším mužstvem, proti jakému jsme na podzim nastoupili a přesto nás dokázal porazit. V tabulce nám tak odskočil na rozdíl pěti bodů. Od porážky nás nezachránil ani návrat do sestavy uzdravených Heráka a Majtaníka a dnes nepracujícího Zímy. Série našich porážek v řadě tak dosáhla číslice devět!