27.4.2014

AFK Tuchlovice – SK Slaný  3 : 0  ( 1 : 0 )

Sestava SK : Jochman – Klusáček, Čablík, Rada, Kubaška – Stibor, Galbavý, Mrština, Volf – Stožický, Mašek (63.Jung). Připraveni: Kostovčík a Zíma.

Branky: 7.Pilař, 51.Hejduk, 69.Wittmayer

V 6.min. ponechal rozhodčí domácím výhodu po faulu Rady, k míči se dostal Wittmayer a tvrdou střelou vyzkoušel Jochmana. V 7.min. pak naši obránci nedokázali odkopnout míč do bezpečí z prostoru před Jochmanem a toto zaváhání trestal nepříliš prudkou, ale umístěnou střelou Pilař a domácí vedou 1:0. Fitkův střelecký pokus z 12.min. měl spíše propagační charakter. Na druhé straně Stožický pálil v 16.min. mnohem nebezpečněji a Pečonka se vytasil s prvním úspěšným zákrokem a vyrazil míč na roh. Minutu poté střílel Galbavý metr vedle. V 19.min. byl faulován Klusáček a nařízený trestný kop poslal Volf těsně nad břevno. Ve 22.min. ustal lijavec, který do té doby notně promáčel tuchlovický trávník. V 25.min. Stibor pěkně přihrál před pokutové území Galbavému, ten parádně střílel, ale Pečonka jeho střelu skvěle srazil mimo tyče. 27.min. byla smolná a taky bolestivá pro našeho bývalého hráče Hadriku. Ten avizoval střídání, nicméně se ještě vrátil před Pečonku , neboť Stožický se chystal rozehrát trestňák po faulu na Galbavého. Stožický pak svou bombou Hadriku doslova sestřelil. Ve 40.min. domácí třikrát pálili v krátkém sledu na Jochmana, ale všechny pokusy stačili zblokovat naši obránci. Ve 44.min. Galbavý trefil jen místo, kde stál Pečonka a dalekonosný Fitkův pokus, který uzavřel první půli, šel vedle. Po změně stran Kubaškův únik k zakončení nevedl, neboť Pečonka byl připraven. V 51.min. po centru z levé strany parádně vyskočil na míč Hejduk a naši bránící hráči i s brankářem jen mohli sledovat míč, jak končí v naší síti. 2:0 pro domácí. V 69.min. tk. Hajníka skončil na tyči naší brány, po jeho odrazu se zorientoval nejlépe Wittmayer a zblízka dal na 3:0. V 74.min. tvrdou střelu Stožického vytěsnil Pečonka nad břevno a po rohu hlavičkoval Rada vedle. Ke konci zápasu pak naši hráči působili poněkud rezignovaným dojmem a domácí získali výsledkem 3:0 další tři body za výhru.

Do dnešního zápasu jsme šli s vědomím, že jsme v tabulce opět na posledním místě a s odhodláním tuto skutečnost změnit. Jenže brzy jsme dostali gól a naše odhodlání začalo brát za své. Nic nepomohla ani poločasová bouře v kabině, která se snesla na hráče z úst trenéra a nepomáhá ani snaha opět nejlepšího hráče našeho týmu – veterána Rady, který se své spoluhráče snaží strhnout nejen ústně, ale i svým výkonem na hřišti. Máme za sebou třetí prohru v řadě a před sebou těžký domácí zápas s Velvary a poté výjezd na hřiště prvního Rakovníka. L