11.5.2014

SK Rakovník – SK Slaný  3 : 0  ( 0 : 0 )

Sestava Slaného: Jochman – Klusáček, Čablík, Kubaška (33.Pospíšil), Zíma – Stibor (28.Jung), Galbavý, Kuba, Volf – Stožický, Mašek. Připraven ještě Mrština.

Branky: 57.a 82. Červený, 87. Sklenka.

Do utkání jsme vstoupili lépe než domácí mužstvo, bohužel jsme nedokázali vstřelit branku, byť po ní volala tvrdá střela Volfa do šibenice ze 2.minuty, kterou parádně vyrazil gólman Doubrava. Svému kapitánovi nahrával Stibor. Domácí se osmělili v 8.min., když Sklenkova střela z dálky šla nad Jochmanovu bránu a pak ve 14.min. pálil tentýž hráč o mnoho přesněji a to už náš brankář musel zasahovat. Ve 23.min. předvedl neskutečné sólo s míčem u nohy Stožický, když z levé strany přes střed hřiště prošel mezi pěti protihráči, až se dostal před Doubravu a ……….. pak nakopl míč úplně mimo tři tyče. To byla velká škoda. Minutu nato střílel Mašek, ale Doubrava jeho pokus po zemi chytil. Ve 30.min. Jochman úspěšně vyřešil nebezpečnou situaci po standardce domácích. V 35.min. domácí vymysleli pěknou kombinaci a závar řešil Čablík odkopem z brankové čáry a následující bomba Isteníka šla centimetry nad naše břevno. V závěru poločasu ještě zahrozil Sklenka, ale jeho pokus z hranice šestnáctky šel těsně vedle. V 57.min. dlouhý výkop nechali naši bránící hráči skočit až do našeho pokut. území, tam se k míči dostal Červený a střelou po zemi překonal našeho brankáře. V 68.min. tk nařízený za faul Klusáčka Jochman kryl. V 71.min. útočící Klusáček přišel o míč na vápně soupeře a rychlý brejk překazil Kuba pouze za cenu žluté karty. V 75.min. po rohu jsme měli štěstí, neboť Jochman na míč nedosáhl a na zadní tyči číhající hráč Rakovníka střílel zblízka těsně vedle. V 78.min. utekl svému obránci Jung, ale jeho střelu Doubrava zneškodnil. V 82.min. po tk z levé strany se před Jochmanem nejlépe zorientoval Červený a hlavou za pomoci břevna dostal míč za Jochmana podruhé. Náš zmar zakončili domácí hráči v minutě 87. To Kučera až příliš snadno přešel přes Čablíka ( svou parádu ještě prý okomentoval), přesně přihrál Sklenkovi, který z voleje uzavřel účet zápasu na 3:0.

Prohra o tři branky hovoří jasně, přesto můžeme napsat, že v první půli jsme byli lepším celkem. Domácí dnes jakoby nebyli ve své kůži a nás zradila nejen koncovka, ale také dvojí vynucené střídání v rozmezí 28.-33.minuty a tím následné změny v rozestavení. Po změně stran pak rakovničtí začali naše hráč přehrávat hlavně po vstřelení první, uklidňující branky. Svalové zranění dnes neumožnilo nastoupit do zápasu Radovi. Hořejší s Majtaníkem zůstávají i nadále mimo hru kvůli zranění . Rakovník směřuje s jistotou do vyšší soutěže a nám se za dobu jeho dvouletého působení v I.A třídě nepodařilo sebrat mu ani jediný bodík. (V minulé sezóně dvě porážky 1:3 a v letošní 0:5 a 0:3!)