12.10.2013

SK Slaný – SK Rakovník  0 : 5  ( 0 : 1 )

Sestava domácích: Dlouhý – Kuhn, Kostovčík, Čablík, Jirmann – Stibor (88.Fedrhanc), Mrština, Pospíšil, Volf – Plevák (63.Pokorný), Nykl. Připraven: Šaroch.

Branky: 9.Schwendt M., 53.Červený J., 64.Mates, 81.Sklenka, 90.Severin.

Úvodní minuty zápasu se odehrávaly ve středu pole a o míč se na podmáčeném trávníku spíše bojovalo, než aby se hrál fotbal. Jenže v 9.min. se ke střele dostal Pucholt a míč směřující mimo dokázal před Dlouhým usměrnit k tyči špičkou kopačky Schwendt a hosté vedou šťastným gólem 1:0. V 15.min. pak zpoza plotu fotbalového areálu přilétly k rakovnické brance dvě dýmovnice a následně další dvě na střed hřiště. (Pár minut se nehrálo, ke stadionu se pak dostavili nejprve strážníci, poté státní policie  nakonec také dva mikrobusy těžkooděnců, takže část diváků měla až do konce zápasu o zábavu postaráno). Ve 30.min. Dlouhý vyrazil na roh pohotovou střelu Červeného. Ve 34.min. si Zd.Červený ostře vyšlápl na našeho kapitána Mrštinu, když ho po odehrání míče loktem udeřil do obličeje, naštěstí nedošlo ke zranění a náš hráč mohl pokračovat ve hře. Rozhodčí řešil zákrok domluvou. O pět minut později pak Plevák zezadu fauloval protihráče a viděl žlutou kartu. V těchto fázích zápasu se hrálo tvrdě a mezi několika dvojičkami soupeřů to jiskřilo. Ve 42.min. se po Mrštinově centru před Procházkou objevil v šanci Stibor, ale míč prolétl mezi oběma hráči do autu a kopalo se od brány Rakovníka. V nastaveném čase předvedli pěknou kombinaci Mrština s Nyklem, vybojovali však pouze rohový kop, ten se však již nezahrával, neboť se pískal konec poločasu. Ve 46.min. si úspěšný zákrok připsal Dlouhý před dotírajícím Isteníkem. V 53.min. se však na pravé straně prosadil přes obránce Červený a tvrdou střelou na zadní tyč nedal našemu gólmanovi šanci na jakýkoliv zákrok a hosté vedou 2:0. V 60.min. kolenem vyrazil Dlouhý střelu Schwendta, to byla velká šance rakovnických na zvýšení skóre. To však přišlo v minutě 64., když po tvrdém souboji Kuhna se soupeřem přišel míč k noze Matese, který dal již na 3:0. V 67.min. střídající Pokorný z dobré pozice bránu soupeře minul. Tvrdou střelu Volfa z hranice šestnáctky Procházka vyrazil v pádu nohou, to se psala 72.min. zápasu. V 81.min. po chybě obránců zvýšil Sklenka na 4:0. V 86.min. mohl čestný úspěch zaznamenat Pokorný, ale již překonaného brankáře zastoupil na lajně Hornof, který stačil míč směřující do sítě odkopnout do bezpečí. V 90.min. pak kapitán Rakovníka Severin, potrestal pátým gólem další chybu naší obrany.

Premiérový zápas kouče Martina Nového skončil další naší vysokou porážkou. Soupeř prokázal své kvality po změně stran, kdy jeho hráči byli již lepším celkem, než domácí výběr. Slovo výběr jsem použil záměrně, neboť vybrat dnes ze slánského kádru mužů čtrnáct použitelných hráčů dalo trenérovi neskutečně mnoho práce. Ze soupisky áčka chyběli zranění Jochman, Majtaník, Mašek a Hořejší. Ze širšího kádru pak další zranění Herák a Cimrman, vykartovaný Klusáček, opět pracující Zíma a Kuba, nemocný Kejmar a s omluvenkou přišel na čtvrteční trénink Kozák. A tak když se nemohli dostavit k zápasu ani další hráči béčka – zkušený Landvojtovič , který byl v práci a Peška, jež byl v sobotu mimo Slaný, odbili si svou premiéru v základní sestavě v A.třídě na jaře ještě dorostenci Plevák a Nykl a také Kuhn musel dlouho vzpomínat, kdy naposledy startoval v krajské soutěži.