5.4.2014

SK Slaný – SK Lhota  1 : 0  ( 0 : 0 )

Nominace domácích:  Jochman – Zíma, Kostovčík, Čablík, KubaškaStožický, Galbavý, Rada, Volf (90.Stibor) – Jung ( 73.Mašek), Mrština (83.Janů).  Do hry nezasáhli: Jirmann a Dlouhý.

Branka: 55.Stožický

V úvodu zápasu pobavil diváky, spoluhráče i protihráče svou snahou o odvrácení rohu brankář Jochman, když zcela osamocen při honbě za neposlušnou merunou dvakrát  podklouzl a upadl. Hostující hráč Havelka byl tím prvním v zápase, kdo se pokusil o zakončení. Stalo se tak ve 13.min. zápasu, avšak jeho střele ze střední vzdálenosti chyběla přesnost. V 18.min. zahrával z 25 metrů tk. Stožický, ale jeho bomba šla vysoko nad Šimkovu bránu. Po Havelkově rohu pak zblízka hlavičkoval Mantlík – vedle.  Také hlavička Falouta z 21.min. šla mimo bránu. Ve 24.min. si na dlouhý míč Rady z pravé strany hřiště naběhl na zadní tyči osamocený Kubaška, ale ve skluzu nestihl přesně zamířit a tak Šimek zasahovat nemusel. Ve 37.min. Čablík zastavil protiútok Lhoty za cenu žluté karty a tk pak Havelka poslal nad břevno slánské brány. V 41.min skončila naše slibná akce na ofsajdovém postavení Junga. Vcelku nudnou podívanou bez přesného zakončení ukončila po změně stran až 55.minuta. To hostující celek rozehrál bídně roh a po odvrácení míče najednou na Šimka šli domácí hráči v početním přečíslení.  Celou akci potáhl vpřed Galbavý, přesným centrem zprava našel nabíhajícího Stožického, který rybičkou parádně skóroval. Konečně oku lahodící fotbalová paráda a zároveň první střela zápasu mezi tři tyče (na obou stranách samozřejmě)! V 62.min. pak Mrština narazil pěkně proti noze Galbavému, jenže ten střílel mimo. Hosté zahrozili v 72.min., když po tk. hlavičkoval těsně mimo Podraný. V 75.min. pak zaznamenáváme centr Mrštiny a hlavičkové zakončení dnes opět výborného Rady, které kryl bez problémů Šimek. Nicméně podruhé v zápase jsme trefili bránu. V 78.min. dlouhý míč proletěl mezi našimi obránci, také Jochman nezasáhl před dotírajícím Podraným, který vzápětí odkrytou domácí svatyni naštěstí netrefil. V těchto minutách se hra trošku přiostřila a rozhodčí musel párkrát z kapsičky vyndat žlutou kartu. V 88.min. pak na Jochmana z poměrně velké dálky vystřelil poněkud ukvapeně střídající Tesař. Jochman míč v pohodě kryl a hosté si konečně připsali první střelu na bránu. Změnu stavu nepřineslo ani minutové nastavení hrací doby.

Okresní derby ve Slaném se opět odehrálo před slušnou návštěvou. S výjimkou akce, po které padla jediná branka pak diváci viděli spíše boj, než pohledný fotbal. Pro nás je důležitý zisk třech bodů po dvou předcházejících plichtách. Příští týden si musíme v sobotu přivstat, neboť Řepkova  Hvozdnice hraje již od 10:30.