8.9.2013

SK Lhota – SK Slaný  3 : 0 ( 2 : 0 )

Sestava: Jochman – Jirmann, Majtaník (10.Kuba), Čablík, Kejmar – Herák, Pospíšil – Mašek, Mrština, Zíma – Stibor (68.Kozák). Připraveni: Klusáček a Volf.

Branky: 38.a 45.Rychlý, 51.Šimek z pen.

Ve 4.min. jsme šli do brejku po akci Zímy, ale přihrávka na Mrštinu šla do ofsajdu. Střele domácího Tesaře ze 6.min. chyběla přesnost a minutu nato ho napodobil rovněž nepřesným pokusem Havelka. V 9.min. centroval zleva Zíma, Stibor však na míč nedosáhl. V 10.min. musel odstoupit ze hry Majtaník, kterého nahradil Kuba. Náš kapitán si obnovil zranění a pravděpodobně s ním nebudeme moci počítat do dalších zápasů. V 15.min. Jochman dlouhým výkopem poslal vpřed Stibora, jeho střelu zblokoval obránce a neujala se ani dorážka Pospíšila, vytěžili jsme pouze roh. Další naší brejkovou situaci posoudili rozhodčí jako ofsajdovou a pak již začal úřadovat domácí hráč Rychlý. Nejprve skóroval podařenou střelou zpoza šestnáctky, když Jochman si na míč sice sáhl, ale ten přesto skončil v naší síti. To bylo v 38.min. Jochman si připsal výborný zákrok v minutě 42., když zmařil šanci Sojky a o minutu později jsme přestáli závar před naší bránou. V poslední minutě první půle však zaspal Čablík, když za sebou nechal volného Rychlého, který si naskočil na dlouhý centr zleva a hlavou nám dal gól do šatny. V 51.min pak posoudil rozhodčí Kabyl pád domácího hráče před Jochmanem jako penaltový, Čablík dostal žlutou kartu a brankář domácího mužstva z pokutového kopu tvrdou střelou dal na 3:0. V 56.min. Šimek v pohodě kryl pokus Heráka, mnohem více práce měl s bombou Pospíšila, kterou vyrazil na roh. To bylo v 59.min. zápasu. Po zbývajících třicet minut hry se pak již na hřišti neodehrálo nic, co by stálo za zmínku a domácí si s přehledem výsledek pohlídali.

Lhota v současnosti nedisponuje nijak zvlášť silným kádrem, nicméně na naše borce to dnes bohatě stačilo. Mizérie pokračuje a naše mužstvo se opět usidluje, stejně jako v předcházejících letech na spodku tabulky. Individuální chyby v obraně a chabá střelecká potence (tři branky za čtyři zápasy) nám znemožňují uhrát dobrý výsledek. Někteří hráči podávají stále výkony, které jsou dle našeho názoru pod jejich možnostmi a jejich fotbalovým uměním. Hra se nám prostě nedaří a k tomu řada zranění jakoby neměla konce. Příští týden hostíme mužstvo Hvozdnice, která je zatím v tabulce ještě o jeden bod chudší, než SK Slaný.