31.8.2013

SK Slaný – FC Jílové  1 : 1 ( 1 : 0 )

Sestava: Jochman – Kejmar (67.Klusáček), Čablík, Kostovčík, Zíma – Majtaník (45.Stibor), Herák – Mašek, Mrština, Volf (61.Kozák) – Hořejší (55.Pokorný).

Branky: 25.Hořejší (pen.) – 57.Malknecht

Úvod zápasu byl poněkud vlažný z obou stran. Hostující Buchar mířil v 5.min. vysoko nad slánskou bránu a pak ve 13.min. Čablík poněkud krkolomně hlavičkoval z brány přes sebe malou domů na Jochmana. Až ve 20.min. vymyslel chytrou přihrávku Majtaník, když mezi obránci prostrčil míč na Mrštinu. Toho fauloval brankář Kruliš, viděl červenou kartu a kopala se penalta. Do brány musel hráč z pole – Vostárek a pokutový kop v 25.min. proměnil s jistotou sobě vlastní Hořejší. Ve 39.min. po Mrštinově rohu pěkně hlavičkoval Mašek. Vostárek však jeho pokus kryl a to jsme ještě netušili, že po zbytek zápasu již nebude muset řešit vůbec nic. Ve 43.min. centrovaný míč Novotného z trestného kopu prolétl celým naším pokutovým územím, naštěstí nikým netečován. V šestiminutovém nastavení prvního poločasu se zranil Majtaník a nahradil ho Stibor. Do druhé části zápasu jsme nastoupili v klasickém rozestavení  4-4-2. Ve 47.min. po Stiborově akci střílel Hořejší, ale bránu minul. V 52.min. se vpřed po pravém křídle vydal bek Kejmar, odcentroval přímo na nabíhajícího Hořejšího, ale i tentokrát šel míč z hlavy našeho útočníka vedle brány. V 55.min. tvrdě pálil Štědroňský, míč však šel pár centimetrů nad Jochmanovu bránu. V téže minutě odstoupil ze hry Hořejší, kterého nahradil Pokorný. V 57.min. po delším obléhání naší brány vystřelil Malknecht a vyrovnal na 1:1. To jsme si ale již o vyrovnání svou špatnou hrou přímo koledovali. V 60.min. střela Řípy šla těsně nad. Na druhé straně pak centr Mrštiny nedokázal usměrnit do brány zblízka Stibor a míč skončil v autu. To bylo v 64.minutě. Minutu nato jsme pak bez úhony přestáli celkem slušný závar hostujícího celku před Jochmanem. V 72.min. pak Mrština ztratil míč na půlce soupeře, následoval rychlý brejk mladíků Jílového a vše vyřešil ve skluzu těsně před Jochmanem Kostovčík, který se však zranil a nemohl ve hře pokračovat. V tu chvíli jsme již vystřídali všechny čtyři náhradníky, takže síly na place se vyrovnaly.  Do konce zápasu se pak již hrálo většinou na naší polovině a hosté si dokázali vytvořit také šance, jenže štěstěna stála při nás a skóre se již nezměnilo.

Po debaklu v Poříčí jsme také dnes podali prachbídný výkon. Již v poločase bylo v kabině poměrně dusno a zlepšení nepřinesla ani změna rozestavení hráčů v poli. Herně se nám vůbec nedaří a domácím fanouškům se tímto s trenérem omlouváme za předvedenou špatnou hru našich svěřenců. V dnešním utkání chyběl Jirmann (práce) a Pospíšil (zranění). Tito dva by měli být příští neděli ve Lhotě trenérovi k dispozici. Jenže otazník visí po dnešním zápase nad Majtaníkem (lýtko), Hořejším (koleno) a také Kostovčíkem (stehenní sval).