12.4.2014

SK Hvozdnice – SK Slaný  2 : 1 ( 1 : 0 )

Sestava SK Slaný : Jochmann – Jirmann, Kostovčík, Čablík, Kubaška – Stožický, Rada, Galbavý, Volf – Mrština (75.Mašek), Jung (60.Stibor). Připraveni: Klusáček a Janů.

Branky: 40. a 62. Hlava – 60. Mrština.

V 6.min. zaznamenáváme první střelu zápasu, autorem je Mrština, míč však skončil nad Vaňátkovou bránou. V 8.min. před vlastním vápnem ztratil míč Volf, střílel Tomeček a Jochman musel zasahovat. Ve 14.min. Hlavův centr na Mráze v  poslední chvíli odkopl na roh Kostovčík a po jeho rozehrání střílel nepřesně Hromádka. Vzápětí na druhé straně před Jungem odvracel v tísni na roh Řepka po centru Stožického. V 18.min. naši akci Galbavý zakončil přesnou příhrou na Junga, jenže ten se po střetu s obránci poroučel k zemi, za což ho domácí Řepka mírně vyplísnil. Ve 22.min. Hlava centruje, před Jochmanem míč trefil Mráz a Jochman zázračně zasáhl a zabránil tak gólu. Ve 34.min. Galbavého dobrou střelu z dálky Vaňátko kryl a poradil si také se skákavkou téhož hráče o dvě minuty později. Ve 40.min. Hlava rozehrával tk. Rada hlavou odvrátil míč zpět k exekutorovi, který ze třiceti metrů parádně trefil vzdálenější šibenici naší brány. Málokdy vídaný gól. Po změně stran musel Jochman zasahovat nejprve v minutě 50., opět po trestňáku Hlavy. V 54.min. po rohu vychytal Dolejše a z dalšího rohu hlavičkoval Císařovský těsně vedle. V 58.min. se ke střele odhodlal Jung, ale míč šel pár centimetrů nad břevno. V 60.min. pak Galbavý našel volného Mrštinu, který volil střelu z první a dobře udělal, neboť se mu podařilo vyrovnat na 1:1. Jenže už za dvě minuty se na pravé straně hřiště objevil volný Hlava a z těžkého úhlu podařenou střelou posadil míč do naší sítě těsně za vzdálenější tyč. Naše obrana v tu chvíli reklamovala u pomezního ofsajd, ale zřejmě bylo vše v pořádku. Gól platil. V 64.min. nejlepší hráč na hřišti a střelec obou domácích branek připravil přesnou přihrávkou další šanci ke skórování rychlému Mrázovi, ale ten poslal míč mimo tyče. V 85. min. po dalším rohovém kopu, tentokrát poměrně zbytečnému, který rozehrával opět Hlava, střílel Mráz na zadní tyči opět těsně vedle.

Naše radost ve Hvozdnici trvala pouhé dvě minuty. Dnes nás porazil exkladenský Hlava, který byl u všeho. Naši borci opět pramálo zaměstnali domácího brankáře a tak je naše porážka logickým vyústěním dnešního duelu. Utkání přihlížela řada slánských diváků, kterým se předvedl v domácím dresu hrající Řepka a své pověsti bouřliváka nezůstal dlužen nic.